13 Eylül 2021 Pazartesi Saat: 14:33

KUMRU BETON YOL İLE BULUŞUYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kumru ilçesini Akkuş, Ünye ve Fatsa ilçelerine bağlayan birçok güzergahı asfalt ve beton yol ile buluşturuyor.
KUMRU BETON YOL İLE BULUŞUYOR

Çalışmalar tamamlandığında, ilçeler arasında bağlantı sağlayan güzergahlarda, standardı yüksek, konforlu bir ulaşım sağlanacak.

Ordu’da başlatılan asfalt ve beton yol çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin sürdürdüğü çalışmalarda, mahalle ve grup yollarındaki asfalt seferberliğine ek olarak, arazi ve iklim şartlarına göre beton yol çalışmalarına da ağırlık veriyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince devam eden çalışmalarda, güzergahlar belirli bir program dâhilinde konforlu bir yapıya sahip olurken, vatandaşlara standardı yüksek ulaşımın kapıları açılıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Kumru ilçesinden, komşu ilçelere bağlantı sağlayan, mahalle ve grup yollarının iyileştirilmesi için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

KUMRU’YU FATSA ’YA BAĞLAYAN YOL ÇALIŞMASI HIZLA DEVAM EDİYOR

Kumru ilçesinin mahalle ve grup yollarının sorunlarını bir bir çözdüklerini belirten Başkan Güler, “İlçemize bağlı, Yalnızdam, Güneycik mahalleleri ile Fatsa ilçemize bağlı Beyceli mahallesi ne bağlantı sağlayan grup yolunda başlattığımız beton yolda finale yaklaşıyoruz. Toplam uzunluğu 4 kilometre olan güzergâhta, 3200 metrelik kısmı geride bıraktık. Kalan 800 metredeki çalışmalarımız ise aralıksız sürüyor” dedi.

AKKUŞ VE ÜNYE ’YE BAĞLANAN YOL ASFALTA KAVUŞTU

İlçede tamamlanan güzergahlara da değinen Başkan Güler, “ Kumru ilçemize bağlı Divanitürk mahallesi ile Ünye ilçemize bağlı Dereköy mahallesi ve Akkuş ilçemize bağlı Kızılelma mahallesi ne bağlanan 2.5 kilometrelik güzergahta emülsiyon asfalt çalışmasını tamamladık. Kumru merkez Elikçeli Mahallesi ’ni de bir kilometre emülsiyon asfalta kavuşturduk” diye konuştu.

MEVCUT YOLLAR KORUMA ALTINA ALINIYOR

Mevcut yolların korunması için de çalışmaların sürdüğüne değinen Başkan Güler, Kumru ilçemize bağlı Eskiçokdeğirmen mahallesi ve Ünye ilçemize bağlı Tekkiraz mahallesi ne bağlantı sağlayan yola 8 metre uzunluğunda 2x2 ebatında bakslar yerleştirdik. Her yağmur yağdığında yolun altından geçen dere büzlerin yetersizliği nedeniyle taşmaktaydı. Yol zarar görmekteydi. Yaptı ğımız çalışmayla birlikte artık böyle bir problem yaşanmayacak” şeklinde konuştu.  
Anahtar Kelimeler : KUMRU, BETON, YOL, İLE, BULUŞUYOR, ÜNYE MEDYA, HABER

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7