16 Eylül 2021 Perşembe Saat: 16:58

BAŞKAN GÜLER, AYBASTI’DA YATIRIMLARI İNCELEDİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ilçelerde sürdürülen çalışmaları yerinde incelemeye devam ediyor.
BAŞKAN GÜLER, AYBASTI’DA YATIRIMLARI İNCELEDİ

19 ilçeyi gezen hem de vatandaşlarla sohbet etme imkânı bulan Başkan Güler’in bu sefer ki durağı ise Aybastı ilçesi oldu. Başkan Güler burada Aybastı idareci ve bürokratlarla bir araya gelerek ilçede sürdürülen yatırımları inceledi. Yapılan incelemeler sonrası Başkan Güler Büyükşehir Belediyesinin Aybastı ilçesinde yaptı ğı yatırımlarla ilçenin artık kışın bile dükkanlarını kapatmadığını, hayatın burada durmadığını söyledi.

“AMACIMIZ AYBASTI’NIN ÇEKİM MERKEZİ OLMASI”

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Aybastı’nın bir çekim merkezi olması bizim amacımız. Aybastı sadece gelip geçilen bir yer değil, kalınacak bir yer olsun istiyoruz” dedi.

Başkan Güler şöyle konuştu:

“Bugün Aybastı ilçemizi ziyarete geldik. Hem yatırımları yerinde görelim dedik hem de yeni döneme hazırlık yapıyoruz. Bugün Aybastı ilçemizde OSKİ ve Büyükşehir Belediye tarafından yapılan ve projesi devam eden çalışmaları yerinde gördük. Aybastı ilçemizde turistlik faaliyetlere ağırlık veriyoruz. Devlet Demir Yollarından gelen vogonların incelemesini yaptı k. Bu vogonların Aybastı’mızda kafe, lokanta şeklinde değerlendirilmesi yapılacak. Üretimle ilgili projelerimizi özellikle de hayvancılık ve tarım politikası ile turizmle yapacağımız çalışmaları arkadaşlarımızla görüşmeye geldik. Özellikle akarsu kenarında yeni yerleşim yerlerinin heyelanla ilgili değerlendirmeleri yapıyoruz. Burada yaptı ğımız göletler hem estetik hem turizm hem hayvancılık açısından önemli. Bütün canlılar buradan su içiyor. Aybastı’nın bir çekim merkezi olması bizim amacımız. Aybastı sadece gelip geçilen bir yer değil, kalınacak bir yer olsun istiyoruz. 3 ay değil, 12 ay Ordu sloganıyla da Aybastılı artık kışın bile dükkanlarını kapatmıyorlar. Hayat burada durmuyor. 12 ay 4 mevsim turizmi, hayvancılığı değerlendiren çalışmaları yapıyoruz.” dedi.

 

Bu haber toplam 355 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız