6 Ekim 2021 Çarşamba Saat: 13:39

ÇIRAKLININ NUMAN KURTULMUŞ ELEŞTİRİSİ MECLİS GÜNDEMİNE DAMGA VURDU

Ünye belediyesi ekim ayı olağan meclis toplantısında iyi parti meclis üyesi Murat Çıraklı’ nın ak parti genel başkan vekili Numan Kurtulmuş’u eleştirmesi meclis gündemine damga vurdu.
ÇIRAKLININ NUMAN KURTULMUŞ ELEŞTİRİSİ MECLİS GÜNDEMİNE DAMGA VURDU
2. devre başlıyor

Geçtiğimiz hafta sonu Ünye ’ye gelerek bir dizi programa katılan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un yıllardan beri Ünye adına devlet yatırımında pek katkısını görmediğini belirten Ünye belediyesi iyi parti meclis üyesi murat çıraklı sert eleştirilerde bulundu.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un yanı sıra büyükşehir belediyesinin Ünye ’ye hizmetlerini de eleştiren iyi parti li meclis üyesi murat çıraklı ya Ünye belediye başkanı Hüseyin tavlı dan yanıt sert oldu.

 Numan Kurtulmuş’un Ünye ziyaretini değerlendiren Ünye belediye meclis üyesi murat çıraklı, yaptı ğı Konuşma ’da, “Numan Bey geldi, hoş geldi, sefa geldi. İnşallah gelmesi Ünye ’ye hayırlı olur. Ben şahsen Numan Beyin yıllardan beri Ünye adına devlet yatırımında pek katkısını görmedim, bunu çok net söylüyorum. İnşallah bundan sonra olur’’ dedi.

Ünye belediyesi meclis üyesi murat çıraklı sözlerine Ordu büyükşehir belediyesinin Ünye ’ye hizmetlerini eleştirerek devam etti‘’ Büyükşehir Belediyesi’nin 7,5 yıl içinde Ünye ’ye bir kaza nım sağlamadığını belirterek; “ Ordu Büyükşehir olduktan sonra 7,5 yıl geçti. Bana Ünye ’de bir tane Büyükşehir hizmeti söyleyebilir misiniz? Ünye ’nin hala huzurevi yok, Çamlığın durumu ortada, Kültür Merkezi, Pazaryeri, Tabakhane Deresi, soruyorum ne yapıldı? Ünye Akkuş yolunun hali malum. Bana bir tane proje söyler misiniz?” ifadelerini kullandı.

İyi parti Ünye belediye meclis üyesi murat Çıraklı’ nın eleştirilerine şiddetle karşı çıktığını belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , şunları söyledi:

“Bu sözlere yüzde yüz katılmadığımı ifade etmek istiyorum. Biz burada ne yapıyorsak Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Genel Başkanvekilimizin ve sayın milletvekillerimizin katkı ve destekleri ile el birliği ile gönül birliği ile yapıyoruz. Hiç kimse demesin ki bu hizmeti ben tek başıma yaptı m. Öyle bir şey yok. Türkiye’de sadece ve sadece 2 tane Kültür Merkezi temeli atıldı, bunlardan biri Ünye ’de atıldı. Bu nasıl oldu zannediyorsunuz? Ben, bilmeden suizan yaparak, yani şu olmadı, bu gitmedi gibi ifadelerin yerinde ifadeler olduğunu düşünmüyorum.’’ dedi

 

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , murat çıraklının Ordu büyükşehir belediyesinin Ünye ’ye yapılan hizmetlerini yetersiz bulmasına karşılık ise şu açıklamada bulundu. “Kırsalda ve şehir merkezinde 1 metrekare sıcak asfalt yokken Allah’a şükürler olsun sıcak asfaltlar yapıldı. Normalde Özel İdare bütçesiyle ve yerel belediyenin imkanları ile yapılması mümkün olmayan duvarlarla dağların, tepelerin önü kesildi. Yetmedi 40 yıllık Ünye ’nin hayali olup sadece konuşmaktan öte götürülemeyen OSB’nin mührü vuruldu. Yetmedi Büyükşehir Belediye Başkanımız, Ünye Limanının kapasitesini büyütme çalışması başlattı. 1 geminin yükleme-boşaltmaya uygun olan yeri, 3 geminin yükleme ve boşaltmaya uygun hale getirdi. Sizin nereden baktığınız önemli. Eğer siz olumsuz şeyleri görmek isterseniz, yapılan hiçbir şeyi değil, sadece olumsuz şeyleri görürsünüz. Eksiklerimiz tabi ki var. Yapılacak bir sürü işlerimiz var. Ama süreç içerisinde yapılan işleri de görmek lazım. İşe bir de dolu tarafından bakarsanız görebileceğiniz çok şey var.”dedi

Ünye Medya Haber

Bu haber toplam 521 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız