HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
30 Ekim 2021 Cumartesi Saat: 22:45

ORÇEV UYARDI ÜNYE, KORGAN, FATSA, KUMRU VE İKİZCE ‘’GELECEĞİMİZ TEHLİKEDE’’

Ordu Çevre Derneği ( ORÇEV ) İkizce başta olmak üzere, Ünye, Korgan, Fatsa, Kumru’da ‘’Maden sahaları çoğalmaya başladı’’ açıklaması yaptı.
ORÇEV UYARDI ÜNYE, KORGAN, FATSA, KUMRU VE İKİZCE ‘’GELECEĞİMİZ TEHLİKEDE’’

  İkizce ilçesinde yeni bir maden sahasının ihale kapsamına alındığını belirterek,  ‘’Aynı tarihte Ünye , Korgan , Fatsa , Kumru arasında bir alanın da ihalesi var.’’dedi

   Ordu Çevre Derneği yönetim kurulu olarak basına gönderilen açıklamada Ordu ilinin de içinde olduğu 45 ilde 181 alanda maden için arama ihalelerinin ve işletme sürecinin başlatıldığının ilan edildiği vurgulanarak, “Ordu, bütün ilçeleriyle maden, HES, taş ocaklarıyla yaşanmaz hale getirilmeye devam ediliyor. Dernek olarak Bakanlık ve yerel birimlerin sitelerini sürekli inceliyoruz. Yeni bir tehlikeli durum daha yayımlandı. Bir ilçemizde daha maden sahası ihale edilecekler kapsamına alındı. İkizce ilçemizde İkizce Ünye arasında 211. Grupta İhale Edilecek Alanların Listesi içinde 151. sırada yer verilen maden sahası 5,94 hektar olup 17.12.2021 tarihinde ihale edilecek. Duyuruda ayrıca şu bilgi yer almaktadır. “Talep edilen ER:3387021 sayılı saha taksir ve düzenleme işlemi yapılması sonucunda ER:3414866 sayılı saha olarak ihale programına alındı. Sahanın üzerinde Kapalı Orman ve Devlet Avlağı bulunmaktadır.” bilgisi verildi.

            ''Geleceğimiz tehdit altında''

            Ordu   Çevre Derneği’nin açıklamasının devamında, “Aynı tarihte Ünye , Korgan , Fatsa , Kumru arasında bir alanın da ihalesi var.  45 ile 181 alanda yapılacak ihaleler ve işletme çalışmaları yerli ve yabancı şirketlere hizmet anlamına gelmektedir. Bu çalışmalar ekolojik yaşamı tehdit ediyor. İklim değişikliğini tetikliyor. Bu zamana kadar yapılan maden işletmelerinin ormanlara, suya, tarım arazilerine verdikleri zararları yakından biliyoruz. Artık yeter. Doğayı ve yaşam alanlarının talan edilmesi durmalı, geleceğiz yok edilmemelidir. Ordu Çevre Derneği olarak toprağımıza, suyumuza, ormanımıza; geleceğimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. “  denildi.

Ünye Medya Haber .

Bu haber toplam 1.575 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız