büyükşehir
22 Kasım 2021 Pazartesi Saat: 13:04

Kültür Sanat Programında Çocuklar Unutulmayacak Bir Gün Yaşadı

Kültür Sanat etkinliğinde düzenlenen birçok etkinlikte çocuklarda unutulmadı.
Kültür Sanat Programında Çocuklar Unutulmayacak Bir Gün Yaşadı

Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Kültür Sanat etkinliğinde Söyleşi, sempozyum, konser, film ve belgesel gösterimleri gibi yer alan birçok etkinlik arasından çocukları da ele alarak patlamış mısır-gazoz eşliğinde film öncesi ise Hacivat ve karagöz sürprizi ile çocuklar unutulmayacak bir gün yaşadı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kültür Sanat Kasım Ayı Etkinlikleri kapsamında fantastik animasyon filmi “Yürüyen Şato”yu, filmin öncesinde ise Hacivat ve Karagöz’ü çocuklarla buluşturdu. Büyükşehir Belediyesinin ikramı olan patlamış mısır ve gazoz eşliğinde hem Hacivat ve Karagöz gösterisini hem de filmi seyreden çocuklar unutulmaz bir gün yaşadı.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan kasım ayı etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Birçok kültür sanat etkinliği ile Ordu lulara dolu dolu bir kasım ayı yaşatan Ordu Büyükşehir Belediyesi, çocukları da unutmadı.

 

ANİMASYON TÜRÜNÜN EN İYİ FİLMLERİNDEN “YÜRÜYEN ŞATO” ÇOCUKLARLA BULUŞTU

 

Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda Yönetmenliğini Hayao Miyazaki’nin üstlendiği İngiliz Yazar Diana Wynne Jones’in 1986’da yayımlanan aynı adlı kitabından uyarlanan ve animasyon türünün en yaratıcı yapıtlarından olan Yürüyen Şato’yu çocuklarla buluşturdu.

 

FİLM GÖSTERİMİNDE HACİVAT VE KARAGÖZ SÜRPRİZİ

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunda gerçekleştirilen film gösterimine çocuklar ve aileleri yoğun ilgi gösterdi. Etkinliğe katılan çocuklar birde sürprizle karşılaştı. Büyükşehir Belediyesi tarafından film gösterimi öncesi Hacivat ve Karagöz gösterisi yapıldı. Çocukların heyecanla takip ettiği Hacivat ve Karagöz gösterisi onları mutlu etti. 

 

ÇOCUKLARIN PATLAMIŞ MISIR VE GAZOZLU FİLM KEYFİ

 

Etkinlikte her film gösteriminde olduğu gibi Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından film öncesi çocuklara patlamış mısır ve gazoz ikram edildi. İkramlar eşliğinde gösterimi gerçekleştirilen filmi seyreden çocuklar ve aileleri unutamayacakları bir gün yaşadı.

 

Film sonrası duygu ve düşüncelerini paylaşan çocuklar ve aileleri sürprizlerle dolu etkinliği çok beğendiklerini belirterek Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini ilettiler.

Bu haber toplam 105 defa okunmuştur
Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER AJANSI Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7