16 Aralık 2021 Perşembe Saat: 12:50

Başkan Demirci’den İkametgâh Çağrısı

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Belediyelerin en büyük gelir kaynağının İller Bankası’ndan aldığı paylar olduğunu belirterek gurbette yaşayan hemşerilerine ikametlerini Akkuş’a almaları için çağrıda bulundu.
Başkan Demirci’den İkametgâh Çağrısı

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci Akkuş’ta yaşadığı halde ikametleri başka yerde bulunan ve gurbette yaşayan hemşehrilerine ikametgâhlarını Akkuş’a almaları için çağrıda bulundu. Belediyelerin en büyük gelir kaynağının İller Bankası’ndan aldığı paylar olduğunu hatırlatan Başkan Demirci, “Belediyemizin en büyük gelir kaynağı İller Bankası’ndan aldığı paylardır. Bu da ilçemizde resmi olarak ikamet edenlerin sayısına göre belirlenmektedir. Belediyemizin İller Bankası’ndan alacak olduğu payın artması, hizmet kalitemizin artması daha fazla hizmet üretilmesi anlamına gelmektedir. Bunun için alınan her ikametgâh, Akkuş’umuz için artı bir avantaj demektir” dedi.

“Yazın Nüfusumuzun 3-4 Katına Hizmet Veriyoruz”

TÜİK tarafından geçtiğimiz yıl Akkuşun nüfusunun 22 bin 118 olarak açıklandığını, ancak yaz aylarında en az 3- 4 katı nüfusa hizmet ettiklerini belirten Başkan Demirci, “Akkuş Ordu ’nun hizmet alanı bakımından en büyük ilçelerinden ve yaz aylarında çok ciddi bir insan topluğu ilçemizde yaşıyor. Geçtiğimiz yıl açıklanan verilere göre ilçe nüfusumuz 22 bin 118 olarak açıklandı. Yıllık gelirimiz aralık ayındaki sayıma göre hesaplanıyor ancak yazın en az 70-80 bin kişiye hizmet veriyoruz. Giderlerimiz ve nüfus gelirimize bakınca aradaki fark çok çok fazla. Bu konuda tüm hemşerilerimin ikametlerini Akkuş’a alarak gerekli hassasiyet ve özeni yerine getireceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

Bu haber toplam 235 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : Başkan, Demirci’den, İkametgâh, Çağrısı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız