3 Ocak 2022 Pazartesi Saat: 15:47

ORDU İTFAİYESİ 6 BİNİ AŞKIN OLAYA MÜDAHALE ETTİ

Ordu’da 2021 yılında İtfaiye ekipleri toplan 6 bini aşkın olaya müdahale etti. Müdahale edilen olayların başında yangın gelirken onu kurtarma olayları takip etti.
ORDU İTFAİYESİ 6 BİNİ AŞKIN OLAYA MÜDAHALE ETTİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı 2021 yılında il genelinde 2096’sı yangın , 369’u trafik kaza sı, 1395’i kurtarma, 201’i su çekimi, 90 boğulma tehlikesi ve 1985’i diğer itfai olaylar olmak üzere toplam 6136 olaya müdahale etti.

Yıl boyunca 1556 denetim yapan ekipler, 300 kurumda 6395 vatandaşa eğitim verdi.

90 KİŞİ OSKEM’LE HAYATA TUTUNDU

Ordu Su Kaza larını Engelleme Merkezi (OSKEM) ile il genelinde oluşturulan 3’ü Kadınlar Plajı toplam 17 plajda su kaza larını önleme hizmeti verilerek vatandaşların yaz aylarında daha güvenli vakit geçirmeleri için imkân sağlandı. Boğulma tehlikesi geçiren 90 kişi OSKEM’le yaşama tutundu.

DAHA GÜVENLİ BİR ORDU İÇİN

“Daha Güvenli bir Ordu ” parolasıyla İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak il genelinde 1556 yapı, işletme veya tesis denetlenerek yangın güvenliği açısından gerekli önlemler aldırıldı.

OBİTEM EĞİTİMLERİ İLE 6395 KİŞİYE EĞİTİM VERİLDİ

Eğitim çalışmalarında Karadeniz bölgesinde başarılı çalışmalara imza atan İtfaiye Eğitim Merkezi ile geride bırakılan yılda Giresun İtfaiyesi, Giresun AFAD Arama Kurtarma Ekibi başta olmak üzere birçok kurum kuruluş ile itfaiye personelleri, vatandaşlar ve gönüllülere yönelik eğitim ve farkındalık çalışmaları gerçekleştirildi.  Bu çalışmalar neticesinde 300 kurumda 6395 kişiye eğitim verildi.

Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından ise, Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı yerleşkelerde Sivil savunma planları, TAMP, sabotaj planları güncellenmesi faaliyetleri gerçekleştirildi.

Bu haber toplam 122 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : ORDU, İTFAİYESİ, 6, BİNİ, AŞKIN, OLAYA, MÜDAHALE, ETTİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız