büyükşehir
5 Ocak 2022 Çarşamba Saat: 17:29

Ünyeli Ev Hanımlarına Üretip Kazandıracak Eğitimler Başladı

Ünye Belediye Başkanı Tavlının Ünye’de Yöresel Ürünleri Turizme Ve Ekonomiye Kazandırmak Amaçlı Ünye’de Başlattığı Eğitim İle Ünyeli Kadınlar Ürettikleri Ürünlerini Değer Bularak Aile Ekonomilerine Katkı Sağlayacak.
Ünyeli Ev Hanımlarına Üretip Kazandıracak Eğitimler Başladı

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ’nın ev hanımlarının el emeği ürünlerinin ekonomiye kaza ndırılması için başlattığı çalışmalar kapsamında 50’ye yakın kadına eğitim verilmeye başlandı. Başkan Hüseyin Tavlı , “Bu proje ile amacımız Ünye li hanım kardeşlerimizin ürettikleri ürünlerinin değer bularak aile ekonomilerine katkı sağlamalarıdır” dedi.

Ünye Belediyesi tarafından hazırlanan ve yürütülen, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajans ı (DOKA) tarafından desteklenen ve Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi’nin paydaşı olduğu “Yöresel Ürünler Hanımeli İle Ekonomiye Dönüşüyor” projesi kapsamında 50’ye yakın kadına eğitim verilmeye başlandı.

Turizmde Destinasyon yönetimi kapasitesinin ve sürdürülebilir turizm uygulamaların geliştirilmesi, turistlerin yerel turizm deneyimlerini arttıracak yeni nesil turizm ürünlerinin geliştirilmesi, turizmde beşeri ve kurumsal kapasitenin artırılması ve Ünye li kadınların ekonomiye katılmasını amaçlayan projeye başvuran kadınlara “Gıda Hijyeni Sanitasyitasyonu ve Yöresel Ürün Eğitimleri” veriliyor. Ünye Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda başlayan eğitimin ilk gününde Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı kursiyerleri yalnız bırakmadı. Eğitimler öncesi kursiyerlere eğitim seti dağıtılırken gıda hijyeni konusunda bilgiler verildi.

Ünye Belediyesi’nin Ürünü Dediğimizde Burada Bir Güven Oluşuyor”

Ünye Belediyesi olarak Ünye li kadınların ekonomik anlamda da güçlü olmasını amaçladıklarını ve bu yönde projeleri hayata geçirdiklerini belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , “ Ünye Belediyesi olarak biz yerel ve yöresel ürünler noktasında çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda bölgenin yöresel ürünlerini tanıtmaya çalışıyoruz. Buradaki derdimiz ürünlerimizin değer bulması. Özellikle Ünye Belediyesi’nin ürünü dediğimizde burada bir güven oluşuyor. Bu tesislerimizin düzenli ve temiz oluşu aynı zamanda da hijyen konusunda özen gösterildiğine olan bir güvendir. Onun için sizlerin bu eğitimi ve sertifikaları almış olmanızı önemsiyoruz. Ürettiğiniz ürünlerde de hijyene önem verdiğinizi algı olarak karşı tarafa gösterdiğinizde ürününüz 3’te 1 oranda daha fazla değer kaza nacaktır. Pazarda insanlar alsın diye beklemek yerine, insanların keyifle gezdiği yerde sizin de hiç canınızın sıkılmadığı bir ortamda bu ürünlerinizi değerlendirebilirsiniz. İnşallah burada eğitiminiz güzel ve verimli geçer. Ürettiğiniz ürünlere hep birlikte değer buldurmak için mücadele ederek sizlerin ekonomisine, ailenizin bütçesine inşallah katkı sağlar” diye konuştu. 

Ürünler Yöresel Ürün Pazarı’nda Sergilenecek

3,5 ay boyunca teorik eğitimin yanı sıra atölye çalışmalarına da katılacak olan kursiyerlere kursun sonunda sertifika verilecek. Ünye ’nin her geçen gün artan turizm potansiyeli göz önünde bulundurularak Atatürk Parkı’nda kurulacak Yöresel Ürün Pazarı’nda Ünye li kadınların el emeği ürünlerinin satışı yapılacak.

Bu haber toplam 151 defa okunmuştur
Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER AJANSI Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7