6 Ocak 2022 Perşembe Saat: 10:22

BAŞKAN GÜLER 2021’DE 6.5 TON SU İSRAFINI ÖNLEDİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler 2021 yılında verdiği talimat ile 6.5 tonluk su kaybıyla oluşabilecek kuraklığa karşı önlem aldı.
BAŞKAN GÜLER  2021’DE 6.5 TON SU İSRAFINI ÖNLEDİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler israf edilen suyun  kuraklık oluşturabileceğini düşünerek 2021 yılında OSKİ’ye verdiği talimatla beraber önlem aldı.  

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, küresel ısınma ve iklim değişikliklerine bağlı yaşanabilecek kuraklığa karşı suyun verimli ve etkin kullanılması, israfının önlenmesi, çevrenin korunması, su kaynaklarının sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Daha önce 15 maddelik 'Su Verimliliği' (SUVER) yasa tasarısı hazırlayarak meclise sunulmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığı'na ileten, özellikle yağmur sularından daha etkili yararlanmak amacıyla ‘Yağmur Suyu Hasat Projesi’ni devreye alan Başkan Güler, özellikle içme suyu hatlarındaki su kaybının önlenmesi amacıyla OSKİ’ye talimat verdi.

Başkan Güler’in talimatlarıyla bir çalışma yapan OSKİ, 19 ilçede 800 km’lik içme suyu hattında gerçekleştirdiği çalışma ile 6,5 milyon tonluk su kaybını önledi. OSKİ, bünyesinde bulundurduğu son teknolojik araç ve gereçlerle kayıp ve kaçak kontrolleri gerçekleştirdi. İçme suyu şebeke hattının yer altında bulunan 1.600 arızaya müdahale eden OSKİ, toplam 6,5 milyon tonluk su kaybının önüne geçti.

Bu haber toplam 172 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : BAŞKAN, GÜLER, 2021’DE, 6.5, TON, SU, İSRAFINI, ÖNLEDİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız