büyükşehir
8 Ocak 2022 Cumartesi Saat: 14:08

ÇALIŞAN KADINLAR PROJESİYLE AKILLARDAN ÇIKAN LEZZETLER TEKRARDAN SOFRALARDA

Başkan Güler tarafından 2021 yılında başlatılan “Çalışan Ordu’nun Üreten Kadınları Projesi” ile aklımızdan çıkan lezzetler üretilerek tekrardan sofraları tatlandırıp bereketlendiriyor.
ÇALIŞAN KADINLAR PROJESİYLE AKILLARDAN ÇIKAN LEZZETLER TEKRARDAN SOFRALARDA

Ordu’muzun 19 ilçesindeki meşhur lezzetleri unutulmaya durmuştu. Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in 2021 yılında başlattığı “Çalışan Ordu ’nun Üreten Kadınları Projesi” ile kadınlarımızın dokunuşları sayesinde lezzetlerimiz tekrardan sofralarımızı bereketlendirdi. Bu çalışmayla geçmişte kalan lezzetlerimiz kursiyer kadınlarımız tarafından tekrardan üretilip satışa sunulacak.

"GEÇMİŞİN LEZZETLERİNİ GELECEĞE TAŞIYORUZ"

Ordu’da gastronomi anlamında büyük bir hareket başlattıklarını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Geçtiğimiz yıl başlattığımız proje sayesinde geçmiş yılların lezzetini gelecek nesillere taşımaya çalışıyoruz” dedi.

Başkan Hilmi Güler şöyle konuştu:

“Çalışan Ordu ’nun Üreten Kadınları Projesi kapsamında Ordu ’da büyük bir hareket başlattık. Kendi alanlarında başarılı olan kadınlarımıza bu proje sayesinde biraz daha katma değer katmaya çalışıyoruz.  Projenin başladığı günden bu yana ortaya çok güzel ürünler çıktı. Bizim bu projedeki amacımız geçmişin lezzetini ve damak zevkini gelecek nesillere aktarmak olacaktı. Bunun için özel bir proje olarak düşündüğümüz bu projeyi hayata geçirmiştik. Bu proje sayesinde birçok ürün tekrar gün yüzüne çıktı.  Burada gıda mühendislerimiz var. Aynı zamanda gıda uzmanlarımız var. Burada üretilen tüm ürünler 19 ilçemizde kendi yöresel ürünlerimiz ile üretimi gerçekleştiriliyor. Yöresel ürünler olması bakımında da çevreyle ilgili bir dengeyi oluşturuyor. Kendi topraklarımızda ürettiğimiz ürünlerle aynı zamanda ilimiz ekonomisine katma değer sağlıyoruz”

ÜRETEN KADINLARDAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

“Çalışan Ordu ’nun Üreten Kadınları Projesi" sayesinde aile ekonomilerine önemli girdi sağladıklarını belirten kadın üreticiler, kendilerine verdiği destek dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ettiler. Kadın üreticiler “Kendi ilçemizde ürettiğimiz ürünleri bu proje sayesinde hem tanıtımını hem de satışını gerçekleştirebiliyoruz. Daha önce böyle bir imkânımız yoktu. Büyükşehir Belediyesinin bu projesini duyduğumuzda çok heyecanlandık. Kendi ürünümüzü belediyemizin bizlere tahsis ettiği noktalarda satarak hem aile ekonomimize katkı sunuyoruz hem de unutulmaya yüz tutmuş ürünleri tekrar gün yüzüne çıkartmış oluyoruz” dedi.

Bu haber toplam 78 defa okunmuştur
Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER AJANSI Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7