büyükşehir
11 Ocak 2022 Salı Saat: 12:00

BU KONFERANSTA KONU AİLE

Ordu Büyükşehir Belediyesinin, Başlatmış Olduğu Kültür Sanat Etkinlilerinin Ocak Ayı Kapsamında “İslam’da Aile” Adlı Konferansı İle Yazar Ali Rıza Temil’i Ordulu Vatandaşlarla Buluşturuyor.
BU KONFERANSTA KONU AİLE

Ordu büyükşehir belediyesi kültür, turizm ve sanat dairesi başkanlığı tarafından hazırlanan kültür ve sanat etkinlileri Ocak ayı kapsamında yapılacak olan konferans, 12 Ocak Çarşamba günü Atatürk kültür merkezinde gerçekleşecektir. Programda aileyle ilgili birçok konu ele alınacaktır. Bunlar ise şunlardır; ailenin mahiyeti, önemi, tarihi gelişimi, kuruluşu, ailede saadet prensipleri, ailenin korunması ve bu hususta taraflara düşen görevler gibi konular ele alınacaktır.       

ALİ RIZA TEMEL KİMDİR?

 

1946 yılında Manisa’nın Demirci ilçesinde doğdu. 1967'de Balıkesir İmam-Hatip Okulunu, 1971’de İzmir Yüksek İslam Enstitüsünü bitirdi. 1967-1975 yılları arasında vaizlik yaptı. 1976'da Haseki Eğitim Merkezine kursiyer olarak katıldı. Kurs sonunda aynı merkezde asistan olarak görevlendirildi.

 

1982-1987 yılları arasında Brüksel İslam Kültür Merkezinde Türk temsilcisi olarak görev yaptı. Aynı merkezdeki İslam Enstitüsünde Ulumu'l-Kur'an dersleri okuttu. Halen Haseki Eğitim Merkezinde Arapça ve tefsir derslerini sürdüren Ali Rıza Temel’in İslam hakkında birçok kitabı bulunuyor.

Bu haber toplam 46 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : BU, KONFERANSTA, KONU, AİLE

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER AJANSI Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7