büyükşehir
12 Ocak 2022 Çarşamba Saat: 18:20

ÜNYE’NİN DOKTOR SORUNU BELEDİYE BAŞKANI TAVLI YA SORULDU

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı 10 Ocak gazeteciler günü için Atatürk parkı sosyal Tesislerinde Gazetecilerle bir araya gelerek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı.
ÜNYE’NİN DOKTOR SORUNU BELEDİYE BAŞKANI TAVLI YA SORULDU

Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde Gazetecilerle yemekte bir araya gelen başkan Tavlı'ya Ünye Devlet Hastanesinde ki doktor eksikliği soruldu.

Ünye Medya Haber Ajans ı imtiyaz sahibi Murat Erkuş’un “Biraz önce videoyu izlediğimde çok güzel faaliyetlerin olduğunu gördüm fakat içerisinde sağlık alanında bir faaliyet göremedim. Ünye devlet hastanesinde siz gelmeden öncede devam eden sıkıntılar ve yıllardır devam eden sıkıntılar var.  Güzel bir hastanemiz var fakat birçok branşta özellikle kardiyolog, göğüs hastalıkları, plastik cerrahı, çocuk cerrahı, cildiye ve enfeksiyon hastalıkları gibi önemli branşlarda doktor yok. Bugün edindiğim bir haber e göre iki tane daha doktorumuzun bugün itibariyle özele gitmek dilekçe verdikleri hastanemizin bu sıkıntıları hakkında ne tür çalışmalar oldu ve nasıl çözüme kavuşacağı hakkında bir düşünceleriniz nelerdir?” Dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı verdiği cevabında,  “Arkadaşlar biliyorsunuz yerel yönetim olarak sadece orada biz temennimizi ve taleplerimizi iletmekle mükellefiz oranın yöneticisi değiliz. Temenni ve talepler noktasında özellikle sizin bu eksikliklerinizi milletvekillerimizle birlikte sağlık bakanlığına iletiyor ve eksikliklerimizi gidermek adına biliyorsunuz belli dönemlerde metinlerimizi iletiyoruz. Hekimlerimizin kimisi aynı zamanda üniversitede akademik çalışma yapmak üzere sınavlarını kaza ndıktan sonra üniversiteye geçiyor bazıları ise özel sektörden kendilerine gelen teklifleri değerlendikleri için daha iyi şartlar sunulduğundan oraları tercih ediyorlar. Bunlar eksildikçe biz tamamlamak aynı şekilde Ankara’ya bildiriyoruz. O eksiklikleri tamamlamak üzere yeni özellikle ihtisasını tamamlamış okulunu bitirmiş hekimlerimizin burada da hemşerilerimize hizmet vermek üzere kaza ndırılması noktasında gayret ediyoruz. Umut ediyorum ki biraz pandemi süresince hekimlerimiz sağlık çalışanlarımızın tamamı çok ciddi anlamda yorulan hekimlerin başında. Onun için bu süreç biraz rahatladığında inanıyorum ki bu problemlerde kendi kendine içinde başlayacaktır diye umut ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Bu haber toplam 164 defa okunmuştur




Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER AJANSI Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7