17 Ocak 2022 Pazartesi Saat: 11:00

KAR FESTİVALİ ARGAN YAYLASINI ŞENLENDİRDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Akkuş Belediyesi tarafından yapılan kar festivali argan yaylasını renklendirdi.
KAR FESTİVALİ ARGAN YAYLASINI ŞENLENDİRDİ
2. devre başlıyor

Yaz döneminde ziyaretçisi çok olan yaylalar kış festivalleri ile şenleniyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Akkuş Belediyesi tarafından haftasınu düzenlenen kar festivaline giden vatandaşlar ile yaylarda renkli görüntüler çıktı. Katılımcılar festivalde doyasıya eğlendi.

 “3 ay değil 12 ay Ordu ” hedefiyle çalışmalarına devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu ’yu 4 mevsim yaşanacak bir il haline getiriyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in turizme verdiği önem ise her geçen gün büyümeye ve Ordu ’ya değer katmaya devam ediyor.

 

RENKLİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

 

Bu kapsamda yaylaları kış aylarında da turizmin gözde mekanlarından bir tanesi yapmayı hedefleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi, kar festivallerine Akkuş ilçesine bağlı 1.650 rakımlı Argan Yaylası’ndan start verdi. Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Akkuş Belediyesi iş birliğinde yoğun katılımla gerçekleştirilen festival renkli görüntülere sahne oldu.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın konseri ile başlayan festivalde katılımcılar tarafından halat çekme yarışmaları yapılırken, kar üzerinde ise yöresel oyunlar oynandı. Köy seyirlik oyuncularının etkinliği ile renklenen festivalde soğuk havaya aldırış etmeyen katılımcılar, Büyükşehir Belediyesinin dağıtığı kızaklarla ve kendi el yapımı kızakları ile kayarak güzel vakit geçirdi.

 

BAŞKAN GÜLER: “YAYLARIMIZI TÜM DÜNYA TANIYACAK”

 

Argan Yaylası’nda düzenlenen festivalde konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, festivalin geleneksel hale geleceğini söyledi.

 

Yapacakları proje ve yatırımlarla Ordu ’nun yaylalarını tüm dünyanın tanıyacağını ifade eden Başkan Güler, “Gönlümüzle Akkuş’umuzu ısıtmaya geldik. Dostluğu, birlikteliği hep birlikte canlandırıyoruz. Birçok etkinlik yaptığımız bu festivalimiz geleneksel hale gelecek. Burayı herkes tanıyacak. Bu festivallerle esnafımız güzel işler yapacak, üreticilerimiz daha güzel üretim yapacak. Akkuş Argan Yaylası tıpkı Avusturya’daki İnsburg gibi olacak. Gelecekte de yaylarımızı tüm dünya tanıyacak ve buraya gelecekler. Biz yaptığımız yatırımlarla fiziki mesafeleri en aza indiriyoruz. Samsun Terme’den kardeşlerimiz buradaydı, birçok komşu illerimizden de buraya gelenler oluyor. Biz yapacağımız çalışmalarla burayı bambaşka bir yere dönüştüreceğiz” dedi.

 

MİLLETVEKİLİ YEDİYILDIZ: “ORDU’DA ÇOK GÜZEL İŞLER YAPILIYOR”

 

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’da konuşmasında, Ordu ’nun Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’le ivme kaza ndığını belirtti.

 

Milletvekili Yediyıldız, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve gelmesi ile Ordu ’da çok farklı ve güzel işler yapılmaya başlandı. İnsanımıza hizmet etme konusunda çok güzel işler yapılıyor” diye konuştu.

 

Programda ayrıca Akkuş Kaymakamı Hüseyin Şamil Sözen ve Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci’de bir konuşma yaparak festival için teşekkürlerini iletti.

 

BAŞKAN GÜLER VE PROTOKOL ÜYELERİ VATANDAŞLARIN EĞLENCESİNE ORTAK OLDU

 

Konuşmaların ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız ve protokol üyeleri vatandaşların oynadığı yöresel oyunlara eşlik etti. Başkan Güler ve protokol üyeleri daha sonra el yapımı kızaklarla kayarak katılımcılarla birlikte güzel bir gün geçirdi.

 

VATANDAŞLARDAN FESTİVALE TAM NOT

 

Akkuş Argan Yaylası’nda düzenlenen etkinliğe katılan vatandaşlar da duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. Muhteşem bir gün geçirdiklerini söyleyen vatandaşlar etkinlik dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.

 

Bu haber toplam 222 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : KAR, FESTİVALİ, ARGAN, YAYLASINI, ŞENLENDİRDİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız