ordu

29 Ocak 2022 Cumartesi Saat: 16:34

Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği’nden 'Haydi Çocuklar Camiye' Projesi

Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği (ÜNÇEK) Çocukları Namaza alıştırmak ve sevdirmek amaçlı ‘Namazını kıl, puanları topla, ödülünü al’ temalı Haydi Çocuklar Camiye projesinin gerçekleştiriyor.
Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği’nden 'Haydi Çocuklar Camiye' Projesi
kyble çikolatalı fındık ezmesi
3 aralık dünya engelliler günü

Gençlerin bedensel ve zihinsel olarak sağlıklı, zinde, manevi ve ahlaki, çevreye duyarlı, eğitimli, bireyler olarak yetişmesine önem veren Ünye Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği (ÜNÇEK) yarıyıl tatilinde çocukları namaza alıştırmak, namazı sevdirmek ve cemaatle namaz kılınmasını alışkanlık haline getirmek amacıyla ‘Namazını kıl, puanları topla, ödülünü al’ temalı Haydi Çocuklar Camiye projesinin gerçekleştiriyor.

Dernek başkanı Selahattin ÇAKAR; ”Günümüzde caminin ve cemaatle namaz kılmanın önemi unutulmaya yüz tutmuştur. Teknoloji çağında bilgisayar, telefon, televizyon, tablet gibi elektronik aletler ve sosyal medya insanları meşgul ederek, asli vazifeleri olan Allah’a kulluktan uzaklaştırmaktadır. Yapılan her türlü çabaya rağmen müslümanlar, namaza ve camiye karşı gereken ilgiyi göstermemektedir. Bu yüzden namaz ve camiyi insanların gündemine getirmek için bu proje düşünülmüştür. ”Ağaç yaş iken eğilir” atasözümüzde olduğu gibi çocuklarımızın henüz hayatlarının başlangıcında cami ve namazın en önemli görevimiz olduğunu öğrenmeleri, cemaatle namaz kılmanın zevkini ve kolaylığını tatmaları, müslümanların birlik ve beraberlik şuurunu anlamaları ve hayatlarına aktarmaları hedeflenmiştir. Haydi Çocuklar Camiye projesinde yaş grubunun 6-13 olarak seçilmesi hem pedagojik açıdan hem de dini referanslar bakımından doğru bir tercihtir. Şimdiden bu güzel, faydalı ve bereketli projeye kayıt yaptıracak tüm gençlerimizi tebrik ediyorum, dinimizin direği olan namaza bir ömür boyu sarılmalarını diliyorum “dedi.

Projenin içeriği hakkında bilgi veren proje sorumlusu Kenan ARSLAN; ” Velilerden ve gençlerden gelen talep üzerine bu yıl karne arasında dördüncüsünü düzenlediğimiz Haydi Çocuklar Camiye Projesi, 28 Ocak Cuma günü sabah namazı ile başlayıp 04 Şubat Cuma günü yatsı namazı ile sona erecek. Yarışmaya 30 Ocak tarihine kadar www.haydicocuklarcamiye.com web sayfasındaki Kayıt Ol butonu üzerinden kayıt olunabilir. Şifrelerinin farklı olması kaydıyla bir telefon numarasına birden fazla kayıt alınabilmektedir. Sekiz gün boyunca kırk vakit namazı evlerimizde kılarak puan kaza nıyoruz. Ayrıca camide cemaatle kılınırsa ekstra puan kaza nma fırsatı var. Namazlar, bireysel veya cemaat ile kılınabilir. Kıldığınız namazları aynı gün içerisinde kendi web adresindeki özel sayfanızdan işaretliyorsunuz. Yarışma sonunda kıldığınız namaz puanlarının toplamı kızlarda 280-360 arasında; erkeklerde ise 300-360 arasında olursa ödül için çekilişe katılmaya hak kaza nıyorsunuz. Yarışmacı namazını evde kılarsa Sabah Namazı: 10 Puan, Öğle Namazı: 5 Puan, İkindi Namazı: 5 Puan, Akşam Namazı: 5 Puan, Yatsı Namazı: 8 Puan olarak belirledik. Ancak yarışmacı namazını camide cemaatle kılarsa Sabah Namazı: 13 Puan, Öğle Namazı: 7 Puan, İkindi Namazı: 7 Puan, Akşam Namazı: 7 Puan, Yatsı Namazı: 11 Puan olarak belirledik. Ayrıca arkadaşını sosyal medya üzerinden yarışmaya davet eden ve kayıt olmasını sağlayan kişiler de kuraya katılacaklardır. Web adresinde yarışma ile ilgili her türlü bilgiye ulaşılabilir” dedi.

Bu haber toplam 199 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız