ordu

12 Şubat 2022 Cumartesi Saat: 13:38

TOBB BAŞKANI HISARCIKOĞLU ÜNYELİ İŞ İNSANLARINA ÖDÜLLER TAKDİM ETTİ

Birtakım ziyaretler için Ünye’ye gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıkoğlu “Ünye’ye biz bir okul kazandıracağız” sözlerini kullanarak müjdeli haberi verdi.
TOBB BAŞKANI HISARCIKOĞLU ÜNYELİ İŞ İNSANLARINA ÖDÜLLER TAKDİM ETTİ
kyble çikolatalı fındık ezmesi
3 aralık dünya engelliler günü

Bir takım ziyaretler için Ordu ’ya gelen Başkan Hisarcıkoğlu Ünye ’de gerçekleşen müşterek ödül törenine gelerek katılarak Ünye ’de verilen hizmetin Londra, Berlin ve Paris’te ki Ticaret Odalarıyla aynı düzeyde olduğunu söyledi.

Ünye’ye gelen Hisarcıkoğlu’nun ilk durağı Ünye Ticaret borsası olarak Başkan Mustafa Uslu ve Yönetimi ile bir araya geldi.

Hisarcıkoğlu ile bir araya gelen Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu yaptığı açıklamada “ Ünye Ticaret Borsası diğer 113 borsa gibi kanunlardan aldığı yetki ve sorumluluğu sizlerden aldığı feyz ve destek ile üzerine düşen hizmeti en iyi şekilde hizmet vermeyi şiar edinmiş bir kurumdur. 1990 yılında kurulan borsamızın hali hazır da aktif 185 üyesi ve 5 protokolü bulunmaktadır. Ülkemizde faaliyet gösteren 113 Borsa arasında 21. Sırada yer almaktadır. Son dönemler de açıkladığımız ve birliğimize çok da yakışan Tüm toplum tarafından büyük bir kabul gören ilçelerimize okul yaptırılması kampanyasını başlatmanız bizler içinde gurur kaynağı olmuştur. Bu kapsam da ilçemize de okul kaza ndırılmasını sizlerin destekleri ile büyük önem arz etmektedir. Ünye ’mize kaza ndırdığınız okul için teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ünye Ticaret Borsasına olan ziyaretinden sonra Müşterek Ödül Töreni için Başkan Hisarcıkoğlu ve Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu Ünye Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonuna geçtiler.

Düzenlenen Müşterek Ödül Töreni açılış konuşması yapan Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar “İki gündür başkanımız Ordu Bölgesinde. Bölgeyle ilgili bütün sorunları fazlasıyla yükledik biz kendisine. Her türlü konuya kendisi hakim.  Biz bu göreve gelmeden önce yaptığımız araştırmalar da piyasa da 2 temel sorunla karşılaşıyorduk. 1 tanesi finansmana erişmek ve ucuza erişmek. 2. Si iş gücü istihdam sıkıntısı. Mesleki okullarla ilgili ciddi bir çalışmalar var. Finansman konusunda odamızın başkanımızın ciddi gayretleri Ünye ’mize desteği oldu.  Bizi asıl ilgilendiren Sanayinin daha iyi çalışması, gençlerimizin daha iyi iş bulmasıydı. Biz bununla ilgili göreve geldiğimizden beri Milli Eğitimle ve Endüstri Meslek liseleriyle istişare de olduk.  Yaklaşık 1040 kapasitesi olan Meslek liselerinin ilgisini arttırmaya oraları cazibeli hale getirmeye çalıştık. Yapılacak olan Organize Sanayi de 13 dönümlük bir alanda başkanımızın bize şu anda imkan sunduğu okul için çok teşekkür ediyoruz. Bu okul çevre ilçelerimizi de hizmet edecektir.” ifadelerini kullandı.

ÜTSO Başkanından sonra konuşma yapan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıkoğlu “Ünye’ye vizyon sahibi bir Ticaret Borsası Binası kaza ndırmışsınız, gururlandım. Bugün burada esas bulunma sebebimiz oda ve borsalarımızın  düzenledikleri ödül töreni münasebetiyle aranızda bulunmaktan dolayı onur duyuyorum. Ünye ’de odamız ve borsamızın hem İrfan kardeşimin hem Mustafa kardeşimin müthiş bir azimle çalıştıklarını da memnuniyetle takip ediyorum. Ünye ’ye vizyon sahibi bir Ticaret Borsası Binası kaza ndırmışsınız, gururlandım. Bugün burada esas bulunma sebebimiz oda ve borsalarımızın  düzenledikleri ödül töreni münasebetiyle aranızda bulunmaktan dolayı onur duyuyorum. Ünye ’de odamız ve borsamızın hem İrfan kardeşimin hem Mustafa kardeşimin müthiş bir azimle çalıştıklarını da memnuniyetle takip ediyorum. Oda dediğin Borsa dediğin nedir; bir masa bir kasa bir orda,  Gerçekten de öyleydi. Ama Bugün çok şükür proje üretiyorlar, hizmeti ayağımıza getiriyorlar. Yeni bir oda ve borsa yapısı var. Odalar Borsalar ne iş yapıyor dediler; hiçbir şey yapmasak ta üyelerimize kefil oluyoruz dedim. Dünya’da ilk ve tek. Üyesine kefil olan tek kuruluş biziz. Şu anda yaklaşık 600 milyar TL ye yakın kefalet var. Ünye ’ye bir okul yapma sözü veren Hisarcıklıoğlu konuşmasında şunları kaydetti, “Dün Ordu ’da Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinin açılışını gerçekleştirdik. Ordu ’nun bütün ara elemanlarını karşılayacak bir okul olmuş. İrfan ve Mustafa başkanımda ısrarla bizden okul istediler bizler de onlara söz verdik. Allah nasip ederse Ünye ’ye de bir okul yapmaya karar verdik. Açılışını görmeyi de Allah inşallah hepimize nasip eder.” İfadelerini kullandı.

Ünye’nin İnkur mahallesinde gerçekleşen heyelan bölgesini ziyarete giden Ordu Valimiz Tuncay Sonel heyelan bölgesine olan ziyaretinden sonra Ünye Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşen ödül törenine katıldı.

Öödül töreninde konuşma yapan Ordu Valimiz Tuncay Sonel “Ordumuzun 19 ilçesi var çok çok kıymetli Ordu ’da İstanbul’da yurtiçinde yurtdışında iş insanlarımız, bürokratlarımız, siyasetçilerimiz, akademisyenlerimiz, tıp doktorlarımız hakikaten dolu dolu biz zaten bir araya toplanıp Ordu ’ya yapılanların üzerine eklemeye çalışıyoruz. Bunlardan bir tanesi de Numan Kurtulmuş bakanımız Ünye ’de Allah razı olsun. Büyükşehrimizle valiliğimizle tüm kurumu var kuruluşlarımızla Ordu ilimizde her daim yanınızdayız. İş insanı arkadaşlarımıza şunu söylüyorum. Bize düşen bir şey varsa gelin size kapımız daima açıktır koşa koşa geliriz. Sevdamız Ordu dolayısıyla da Türkiye.” İfadelerini kullandı.

Konuşmalarından sonra TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıkoğlu 2020 yılı içinde Ünye ’de ki kurumların ticari bilanço kârı, vergi rekortmeni ve en fazla ihracatı yapan iş insanlarına plaket verdi. 

Hisarcıklıoğlu, ÜTSO’Da düzenlenen programın ardından Ankara’ya gitmek üzere Ünye ’den ayrıldı.

Törene Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı, ÜTSO Başkanı İrfan Akar, Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu,  siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri, ÜTSO ve Borsa üyeleri ile iş insanlarının katılımı ile gerçekleşti.

Bu haber toplam 203 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız