15 Şubat 2022 Salı Saat: 10:29

ÜNYE BELEDİYESİ SOKAKDA Kİ PATİLERİ UNUTMUYOR

Ünye Belediyesinin sokak hayvanlarının beslenmesine yönelik çalışmalara devam ediyor. Beslenme noktaları düzenli olarak kontrol edilip gıda takviyesi eksik bırakılmıyor.
ÜNYE BELEDİYESİ SOKAKDA Kİ PATİLERİ UNUTMUYOR

Hem Sıcak Yuva, Hem Düzenli Beslenme

 

İlçenin birçok noktasında sokak hayvanlarına sıcak yuva imkânı sağlayan Ünye Belediyesi, düzenli besleme çalışması da yürütüyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri sokak canlarına mama desteğinde bulunurken oluşturulan besleme alanları düzenli olarak kontrol ediliyor. Kış mevsiminde yemek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının beslemesi ekipler tarafından yapılıyor.

 

Kırsalda Bulunan Canlar da Unutulmuyor

 

Şehir merkezinde ve kırsal alanlarda başıboş sokak hayvanlarına yiyecek desteği sağlanırken yaralı ve yardıma ihtiyacı olan hayvanlar ise veteriner kontrolü için toplanıyor. Hayvanlar tedavisinin yapılmasının ardından yeniden doğal yaşam alanlarına salınıyor.

 

Küpesiz ve Saldırgan Köpeklere Ekiplerden Anında Müdahale…

 

İlçenin cadde ve sokaklarında dolaşan saldırgan ve küpesi bulunmayan sokak hayvanları Ünye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce oluşturulan ekip tarafından toplanıyor. Küpesi bulunmayan sokak hayvanları veteriner kontrolü için Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Hayvan Sağlığı Müdürlüğü ekiplerine teslim ediliyor.

 

Saldırgan hayvanlar ise olası bir tehlikenin önüne geçilmesi amacıyla yine aynı ekipler tarafından toplanarak kontrol altına alınıyor.

 

 

 

 

Bu haber toplam 268 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : ÜNYE, BELEDİYESİ, SOKAKDA, , PATİLERİ, UNUTMUYOR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız