pc 1

HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
3 Mart 2022 Perşembe Saat: 17:17

DİZ PROTEZİ YAPTRACAKLARA BAŞHEKİM KUTLU’DAN GÜZEL HABER

Uzun süredir diz protezlerinde yaşanan ödeme sorunu ortadan kalktı.
DİZ PROTEZİ YAPTRACAKLARA BAŞHEKİM KUTLU’DAN GÜZEL HABER
pc3

Pandemi ile birlikte acil hastalar dışında yapılamayan diz protezleri artık yapımına başlandı.

Ünye Medya Haber Ajans ı’nda yayınlanan Murat Erkuş ile mercek özel programına konuk olan ünye devlet hastanesi başhekimi Op. Dr. Tamer Kutlu diz protezi yaptırmak isteyipde yaptıramayanlara güzel haber verdi.

Başhekim kutlu mercek özel programında kendisine Moderatör murat Erkuş’un Diz Protezi ameliyatları ile ilgili sorusu üzerine, Ünye ’de artık acil hastalar dışında da diz protezleri ameliyatlarının ’da yapıldığının müjdesini verdi.

Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Tamer Kutlu yaptığı açıklamada, ‘’Covid döneminde demin de söylediğim gibi elektif ameliyatları mesela dizlere konulan protezleri erteledik ve uzun bir süre yapmadık. Sadece acil olanları yaptık. Bir ara bu kurlarda ki değişiklik nedeniyle tabi bunların çoğu  yurtdışından geldiği için firmalarla sağlık bakanlığı arasında bir anlaşmazlık oldu. Firmalar bize bu malzemeleri vermemeye başladı ve daha yüksek fiyat istediler. Normalde aldığımız fiyatların iki üç katını istemeye başladılar, onlarında kendi nedenleri vardır. Biz bu dönemde elektif ameliyatlarını yapamadık. Sadece ne yaptık hasta kaza geçirmiştir, hayati tehlikesi vardır ya da sakat kalabilir bu hastalar hiç düşünülmeden ameliyatlarını yaptık. Sağlık Bakanlığı da “Onu düşünme senden ne kadar ücret istedilerse bile ameliyatını yap çünkü hasta ölebilir ya da sakat kalabilir.” Dedi. Ama çok ağrısı vardır dizinde bir müddet dayanabilir dediğimiz hastaları erteledik. Daha yeni onunda müjdesin vermiş olayım Sağlık Bakanlığıyla bu firmalar ortak bir yerde anlaştılar. Daha doğrusu Sağlık Bakanlığı her ameliyattan sonra firmalara 5 lira ödüyorsa şimdi onu 10 liraya çıkardı. Ödeme fiyatlarını arttırdı ve böylece anlaşmaya varılmış oldu. Şu anda protez ameliyatlarına başlamış bulunmaktayız. Ama çok hasta birikti, ameliyatını yapamadık hastanın onu da inşallah yavaş yavaş yapacağız.’’

Bu haber toplam 262 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız