10 Mart 2022 Perşembe Saat: 11:37

GÜLER: “HER ZAMAN DESTEKÇİNİZ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, robotik kodlama yarışması için Kanada’ya gidip birincilikle dönen ekibini Büyükşehir Belediyesinde ağırladı.
GÜLER: “HER ZAMAN DESTEKÇİNİZ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Kanada’da düzenlenen en üst düzey robotik yarışması FRC’de birincilik elde ederek Türkiye’ye büyük sevinç yaşatan Dr. Mehmet Hilmi Güler Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) ekibini ağırladı. Elde ettikleri başarıdan dolayı BİLSEM ekibini tebrik eden Başkan Güler, “Kelimelerle ifade edilemeyecek kadar büyük bir başarı bu. Her zaman destekçiniz olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ordu Dr. Mehmet Hilmi Güler Bilim Sanat Merkezi Kanada’da düzenlenen en üst düzey robotik yarışması FRC’de Türkiye’yi temsil etti. Büyükşehir Belediyesinin yazılım şirketi ORYAZ A.Ş.nin destekleriyle hazırladıkları “Black Storm” isimli robot ile ilk kez katılanlar kategorisinde yarışan BİLSEM ekibi, büyük bir başarı ile Türkiye’ye döndü. Ekip, hazırlık aşamasında büyük destek aldıkları Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e sevinç ve başarılarını paylaşmak adına bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirilen ziyarette Başkan Güler BİLSEM ekibini alkışlar ile karşıladı. Yarışma öncesi, yarışma anı ve sonrası yaşanılanları bizzat ekipten dinleyen Başkan Güler, Türkiye’ye büyük bir gurur yaşattıkları için ekibi tek tek tebrik etti.

“GÜZEL BİR BAŞARI İLE TARİHE GEÇTİNİZ”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, BİLSEM ekibinin büyük bir başarı ile tarihe geçtiklerini söyleyerek, bundan sonraki süreçlerle de tüm insanlığa önemli katkılarının olması temennisinde bulundu.

Aldıkları başarı sonucu ekibi gururla tebrik eden Başkan Güler şu şekilde konuştu:

“Ordu’muza, ülkemize çok güzel bir başarı kaza ndırdınız. Hepinize teşekkür ediyoruz. İnşallah bundan sonra da ülkemize ve tüm insanlığa önemli katkılarınız olur. Güzel bir adımla tarihe geçtiniz. Bundan sonraki çalışmalarınızda da bu başarınızı kat kat aşarsınız. Kelimelerle ifade edilemeyecek kadar büyük bir başarı bu. Yanınızda değildim ama her zaman sizi hissettim, dua ettim. Sizin her zaman destekçiniz olmaya devam edeceğiz”

“DESTEKLERİNİZ İLE BU BAŞARIYI ELDE ETTİK”

Ordu Dr. Mehmet Hilmi Güler Bilim Sanat Merkezi Müdürü Tuncay Kaya ise Ordu Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile bu başarının elde edildiğini söyledi.

Desteklerinden dolayı Başkan Güler’e teşekkür eden BİLSEM Müdürü Kaya, “Sizin isminizi taşıyan bir kurum olarak böyle bir başarı kaza ndığımız için onur ve mutluluk duyuyoruz. Başından beri söylüyoruz, siz bizim destekçimiz olmasaydınız ne biz bu platformda olabilirdik ne de bu başarıya gidebilirdik. Bu anlamda kurumum, öğretmen ve öğrencilerim adına size şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

“HEM ÜLKEMİZİ HEM ORDU ’MUZU BAŞARILI İLE TEMSİL ETTİK”

Ordu Dr. Mehmet Hilmi Güler Bilim Sanat Merkezi öğrencileri, Kanada’da yarışmalarının kendileri için büyük bir fırsat olduğunu söylediler. Hem Ordu ’yu hem de Türkiye’yi temsil ederek büyük bir başarının altına imza attıklarını belirten öğrenciler aynı zamanda desteklerinden dolayı Başkan Güler’e teşekkür ettiler.

BİLSEM öğrencileri açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Kanada’ya gitmek bizler için büyük bir fırsattı. Farklı milletlerle etkileşim içinde olmak, birbirimize fikirler vermek bizler için çok farklı bir deneyimdi. Orada yaşadığımız şeyler bizim problem çözme yeteneğimizi de geliştirdi. Hem Ordu ’muzu hem de ülkemizi orada temsil ettik. Elde ettiğimiz başarı ile orada Türk bayrağını dalgalandırmak, İstiklal Marşı’mızı okutmak bizi oldukça gururlandırdı. Sizin de katkılarınız ile Kanada’ya gittik ve orada güzel işler başardık. Bir dahaki senelerde daha büyük ödüller alacağımıza inanıyoruz.”

Bu haber toplam 210 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız