pc 1

HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
10 Nisan 2022 Pazar Saat: 17:09

ÜNYE’DE İMAR KİŞİYE GÖRE Mİ?

Ünye Cumhuriyet Meydanına 5 dakikadan az yürüme mesafesinde kaldırıma yapılan merdivene bir yenisi daha eklendi.
ÜNYE’DE İMAR KİŞİYE GÖRE Mİ?
pc3

Takipçilerimizden gelen bilgiler doğrultusunda Hamidiye Mahallesi Cami Sokağa gidip durumu 2. kez yerinde inceledik.

Takipçilerimizden gelen bilgiler doğrultusunda Hamidiye Mahallesi Cami Sokağa gidip durumu 2. kez yerinde inceleyip sizlerle paylaşıyoruz

1.5 yıl önce vatandaşların sesini duyurmak için haber yapmıştık. Yapılan haber den sonra kaldırımı işgal eden merdiven kaldırılmadı tam aksine kaldırımı işgal eden başka bir merdiven yapıldı.

Yaklaşık 3 ay önce açılan Hamidiye Aile Sağlık Merkezinin merdivenleri de dar olan kaldırımı işgal altına aldığını gözlemledik.

Aynı kaldırımda bulunan iki merdivende vatandaşların geçiş yolunu kapatıyor derecesinde kaldırımı işgal etmekte. Bu durum sağlıklı vatandaşlar için çok sorun teşkil etmese de bu yolu kullanmakta olan bilhassa engelli vatandaşlar tarafından ve çocuk arabası ile bu yolu kullanmak zorunda olan anneler için büyük tehlike ve engel teşkil ediyor. Kaldırım üzerine oluşturulan merdivenler yolu kapatması dolayısı ile insanların, engelli vatandaşların ve bebek arabası olan kişiler kaldırımdan araçların geçtiği yola inerek devam etmek zorunda kalıyor.

Geçtiğimiz günlerde araçlardan kaçmak isteyen bir kadının kaldırımı kapatan merdivenlerin yanından geçerken dar yolda sıkışması sonucu Dengesini kaybeden kadın yere düşerek bacağını kırıldığı bizlere gelen bilgiler arasında. Bu durum engelli vatandaşların ve Bebek arabası olan kişilerin ne kadar tehlikede olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Vatandaşlar burada yaşanan bu durumdan dolayı kaldırımı işgal eden merdivenler için Ünye Belediyesi ile defalarca görüştüklerini fakat burası için hiçbir değişiklik yapılmadığını belirtiyor.

Bizlerde merak içerisinde  Ünye Belediyesinin Hamidiye Mahallesinde bulunan kaldırımı işgal eden merdivenin kaldırılmasını beklerken yeni yapılan Aile Sağlık Merkezinin merdivenine nasıl izin verdiğini düşünüyoruz. Ünye Belediyesinde bulunan İmar Komisyonunda görev yapan kişilerin bu merdivenlere nasıl izin verdiğini merak ediyoruz.?

Bizler kaldırım olan bir yolun nasıl merdivene dönüştüğünü merak ederken Ünye ’de yapılan İmarların kişiye göre mi uygulanıyor? Sorusunu sormadan yapamıyoruz.

Haberimiz ile ilgili videoyu alttaki Youtube video linkimizden izleye bilirsiniz.

Bu haber toplam 642 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız