pc 1

HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
16 Mayıs 2022 Pazartesi Saat: 12:50

BAŞKAN DEMİRCİ “ÜRETİCİLERİMİZİN GELİR DÜZEYİNİ ARTIRMAYI PLANLIYORUZ”

Akkuş’ta Argan Yerel Eylem Grubu Derneği’nin Yerel Kalkınma Stratejisi faaliyetleri kapsamında kursiyerle mantar yetiştiriciliği kursu verildi.
BAŞKAN DEMİRCİ “ÜRETİCİLERİMİZİN GELİR DÜZEYİNİ ARTIRMAYI PLANLIYORUZ”
pc3

Akkuş’ta ekonomik, kültürel ve toplumsal gelişime katkı sağlamak, sahip olunan kaynakları kullanabilme ortamı oluşturabilmek ve kırsal kalkınmaya destek olmak amacıyla kurulan Argan Yerel Eylem Grubu Derneği faaliyetlerine devam ediyor. Derneğin Yerel Kalkınma Stratejisi faaliyetleri kapsamında hafta sonu kursiyere mantar yetiştiriciliği kursu verildi. Verilen eğitimlere Akkuş Kaymakamı Emrah Aslan, Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ve 50’ye yakın kursiyer katıldı.

Teorik Ve Uygulamalı Eğitim Verildi

Akkuş’ta mantar yetiştiriciliğini teşvik etmek amacıyla düzenlenen ve iki gün boyunca süren eğitimlerde mantar üretim ortamları ve mantar üretimi konularında teorik eğitimin yanı sıra istiridye mantarı üretiminde kompost hazırlığı ve misel ekimi konusunda uygulamalı olarak eğitimler verildi.

 

“Üreticilerimizin Gelir Düzeyini Artırmayı Planlıyoruz”

Verilen eğitimlerle ilgili bilgiler veren Akkuş Belediye Başkanı, aynı zamanda derneğin yönetim kurulu Başkanı İsa Demirci, “Akkuş'umuzda ekonomik, kültürel ve toplumsal gelişime katkı sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Argan Yerel Eylem Grubu Derneğimiz üreticilerimize yeni gelir kapıları açmaya devam ediyor. İlçemizde üreticilerimizin gelir düzeyinin yükseltilmesi amacıyla, küçük arazilerde yüksek gelir getirebilecek ve ilçemiz iklimine uygun olan kültür mantarı yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması amacıyla bu eğitimi düzenlendik. Ben, düzenlenen eğitimin üretime katkı sunmasını temenni ediyor, kursiyerlere hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 87 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız