pc 1

HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
24 Mayıs 2022 Salı Saat: 21:07

BAŞKAN TAVLI “MEMLEKETİMİZE, KADINLARIMIZA HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

Ünye’de Yöresel Ürünler Hanımeli Projesi kapsamında kurulan Yöresel Ürün Pazarı açıldı.
BAŞKAN TAVLI “MEMLEKETİMİZE, KADINLARIMIZA HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”
pc3

Pazar İşletmecisi Ünye Kadın Girişimci Kooperatifi Başkanı Fahriye Aydın açılışta yaptığı konuşmasında, büyük hayallerle çıktıkları yolda hayallerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Ünye Belediyesinin önemli bir proje ortağı olduğuna işaret eden DOKA Ordu Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Harun Göçer; “Bu sene  kadınlarımızın ekonomiye katkı sağlamasından başka bir projeyi inşallah gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Yöresel Ürünler Kadınların Eli ile değer bulması yolunda bu mekanda önemli mücadeleler verildiğini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , “Burada aile ekonomisine de katkı sağlamanın startını vermiş oluruz inşallah diyorum” şeklinde konuştu.

Ünye Belediyesi, DOKA ile iş birliği kapsamında ilçede turizm noktası anlamında değerli bir lokasyonda bulunan Taka Balık Pazarında konsept değişikliğine giderek bu alanı, turistik ve yöresel ürün pazarına dönüştürdü.

Ev hanımlarının yöresel lezzetleri turizme ve ekonomiye kaza ndırması amacıyla Ünye Belediyesi’nin uyguladığı “Yöresel Ürünler Hanımeli İle Ekonomiye Dönüşüyor” projesi kapsamındaki Yöresel Ürün Pazarı Atatürk Parkı’nda bulunan Taka’nın giriş katında düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kooperatif üyelerinin sertifikaları verildi

Törende yöresel ürün pazarında faaliyet gösterecek olan Ünye Kadın Girişimci Kooperatifi üyesi bayanlara, katıldıkları eğitimlerin sertifikaları Ünye protokolü tarafından verildi.

Açılış kurdelesi Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Gürgentepe Kaymakamı Faruk Atar, Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Pektaş, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ,   Ünye Garnizon Komutanı Personel Yarbay Bünyamin Dönmez, Ünye İlçe Jandarma Komutanı üsteğmen Muhammet Ali Gökkan, Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gürol Özcüre, DOKA Ordu Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Harun Göçer, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Neşe Akgül Tiyaloğlu ve   Ünye Kadın Girişimci Kooperatifi Başkanı Fahriye Aydın tarafından kesilerek hizmete açıldı.

Açılışın ardından protokol üyeleri, yöresel ürün pazarını gezerek bayanlardan burada üretilecek ürünlerle ilgili bilgiler aldı.

Aydın: Hayallerimizin gerçekleştiğine birlikte şahitlik ediyoruz

Ünye Kadın Girişimci Kooperatifi Başkanı Fahriye Aydın açılışta, “Büyük hayallerle çıkmış olduğumuz bu yolda ilk hedefimiz birlik ve beraberlik bilincini oluşturmaktı. Biz bunu bize verilen desteklerle sağladık. Şuanda hayallerimizin gerçekleştiğine hep birlikte şahitlik ediyoruz. Bizlere bu anlamda desteklerini esirgemeyen başta Ünye Belediye Başkanımız olmak üzere tüm kurum ve STK başkan ve yöneticilerine, Ünye basın ve medya guruplarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca ekip arkadaşlarıma da gösterdikleri özveri ve başarı için teşekkür ediyorum.” dedi. 

Göçer: Ünye Belediyesi bizim çok önemli bir proje ortağımız

DOKA Ordu Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Harun Göçer şöyle konuştu: “Son yıllarda özellikle turizm ile ilgili projelerin yanında kadın ve gençlerin istihdama katılmasına yönelik projelere de destek vermeye çalışıyoruz. Bu bağlamda Ünye Belediyesi bizim çok önemli bir proje ortağımız. Önceki yıllarda Ünye ’de önemli projeler gerçekleştirmiştik. Bu sene de kadınlarımızın ekonomiye katkı sağlamasından başka bir projeyi inşallah gerçekleştiriyoruz.

Sosyal gelişmeyi destekleyici amaçlı yürüttüğümüz programımız var. Kadın ve gençlerin yine farklı alanda istihdama katıldığı başka bir projeyi de inşallah Ünye ’de uygulamayı hedefliyoruz.

Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı ya ve projede emeği geçenlere, kadınlarımıza özellikle teşekkür ediyorum. “ dedi.

Tavlı: Memleketimize, kadınlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı yaptığı konuşmasında; “Kadınlarımızın hizmetine kaza ndırmak ve aynı zamanda da onların emeklerini değerle buluşturmak adına açılışını yapacağımız bu alana hepiniz hoş geldiniz.

Kültür Yolunun deniz ile sıfır noktasında buluştuğu alandayız. Kültür Yolunun denizle buluştuğu bu noktada “Yöresel Ürünler Kadınların Eli” ile değer bulsun diye böyle bir projeyi DOKA ile görüşerek Sayın Valimiz Tuncay Sonel’in de desteklerini alarak burada çalışmalara girdik. Burada birçok hazırlık ve projenin de ortakları oldu. Yöresel Ürünler Kadınların Eli ile değer bulması yolunda bu mekanda mücadeleler verildi ve sonuna geldik. Bu mücadelenin sonunda aile ekonomisine de katkı sağlamanın startını vermiş oluruz inşallah diyorum. Kendilerine şimdiden başarılar diliyorum.

Bu süreç içerisinde Ordu Valimiz Tuncay Sonel, Ünye Kaymakamlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın, Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğümüzün, İŞKUR’muzun destekleri ile oluşturulmuş komisyonla birlikte burada yapılacak çalışmalarla ciddi bir hassasiyetle seçimler yapıldı. Akabinde proje ortaklarında Mürüvvet Vidinli Eğitim Merkezi ve ÜNTİSAD’ın da etkileri ve proje ortaklığıyla birlikte bu işler bu noktaya getirildi.

Bu projenin önemli yükünü çeken DOKA Genel Sekreterimiz Onur Beye ve aynı zamanda temsilcisi Harun Beye de Ünye ’ye verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.

Kadınları önemsediğimiz kadar gençlerimizi de önemsiyoruz. Bundan sonraki DOKA projelerimizde gençleri de ön plana çıkaracak ve gençlerimizi de hayata hazırlayacak projelerin gayretinde olduğumuzu belirtmek istiyorum.” dedi.

Memleketimize, kadınlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ta, “ Ünye Belediyemize, İlçe Milli Eğitim müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Bütün girişimci kadınlarımızı tebrik ediyor ilçemize hayırlı olsun diyorum.” ifadelerinde bulundu.

 

Bu haber toplam 211 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız