27 Mayıs 2022 Cuma Saat: 20:57

“BİZİM DERDİMİZ 100 YILLIK RÜYAYI GERÇEKLEŞTİRMEK”

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar programında Ünye’nin İl Olma Konusunda kendisine sorulan soruya “Biz Büyükşehir’e aslında büyük bir jest yapıyoruz.” sözleriyle cevap verdi.
“BİZİM DERDİMİZ 100 YILLIK RÜYAYI GERÇEKLEŞTİRMEK”

Ünye Medya Ajans ta Yayınlana Murat Erkuş İle Mercek Özel Programına Konuk Olan Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar Ünye ’nin İl olması çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.  “Biz il olduğumuz zaman Büyükşehir’in bütün yükünü hafifletmiş olacağız.” ifadelerini kullandı.

Başkan Akar yapmış olduğu açıklama da “1860lı yıllarda sancakbeyliğinden başlamış bir ateş ama TÜİK kriterleri demek ki belirlemiş Ünye ’yi il olabilecek ilçeler arasına koymuş. Bizim için bundan güzel bir değer söz konusu değildir.” sözlerini belirterek TÜİK’in yaptığı açıklama ile Ünye li vatandaşların İl olma ateşinin daha da canlandığını dile getirdi.

“BİZ BÜYÜKŞEHİR’E ASLINDA BÜYÜK BİR JEST YAPIYORUZ”

Şimdi biz burada Büyükşehir’e çok büyük bir iyilik yapıyoruz. İnşallah bize dua ederler. Biz il olduğumuz zaman Büyükşehir’in bütün yükünü hafifletmiş olacağız. Akkuşundan, Salmanından, Tekkirazından yani buradan oralara daha rahat hizmet vereceğiz. Büyükşehir’i de oldukları yerden bu bahsettiğim bölgelere kadar yormamış olacağız. Biz Büyükşehir’e aslında büyük bir jest yapıyoruz. 1860lı yıllarda sancakbeyliğinden başlamış bir ateş ama TÜİK kriterleri demek ki belirlemiş Ünye ’yi il olabilecek ilçeler arasına koymuş. Bizim için bundan güzel bir değer söz konusu değildir. Bunu göz artı etmek bile şehrimize ihanet olur.

“HEPSİNE TEK TEK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İl olacak ilçeler haber ini görünce bu konuyu başkanlarım ile istişare ettim. Hepsi heyecanlandılar. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Ünye ’de bulunan bütün Dernekler, Sivil Toplum Kuruluşları, Siyasi Liderler hepsi bu konuda bize destek verdi. Ne kadar haklı olduğumuzu ve il olmayı ne kadar hak ettiğimizi dile getirdiler ve sürekli bizim arkamızda oldular. Tabi bizimde zaman zaman çekincelerimiz oluştu ama hep bize destek vererek bizi yürüttüler ve ilerlememize katkı sağladılar. Çok teşekkür ediyorum basın mensubu arkadaşlarıma, derneklerimize, STK’larımıza ve sokaktaki vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.

“BİZİM DERDİMİZ 100 YILLIK RÜYAYI GERÇEKLEŞTİRMEK”

Sokaktaki vatandaşımızı bırakın şehir dışından ve ülke dışından bile ciddi tepkiler var. Az önce buraya gelirken Giresun’dan bir arkadaşım aradı ve ne zaman il oluyorsunuz dedi. Yani bu artık kabullenildi. Ordu ’da rahatsız değil aslında bu konuda ama birileri bu konuyu başka bir yere çekmeyi istiyor. Bizim hiçbir kimseyle hiçbir şehirle hiçbir siyasetçiyle derdimiz yok. Bizim derdimiz, gayemiz şehrimize miras bırakmak. 100 yıllık rüyayı gerçekleştirmek. Başka hiçbir derdimiz yok.

“ÇALIŞMALAR DURDURULDU MU?”

Mesela belli bir durağan süresince Ne oldu bu il işinden vaz mı geçildi? Çalışmalar durduruldu mu? Denildiği süreçte de gittik biz gerekli mevzilere yani biz bunu özellerde konuştuk topluma yansıtmadık. Çünkü bazı şeylerinde gizli kalması gerekiyor. Yürümenin selameti açısından. Onlardan aldığımız bilgiler var. Herhalde ortalığı çok gürültü yapıp başkalarını da potaya sokmayın diye düşünüyorum. Onlarında gönlünde böyle bir ateş var ama tabi siyasi bir çekince de olabilir ve ya başka bölgelerin hareketlenmesini istemiyor da olabilirler diye düşünüyorum. Bizi İktidar Ortağı Sayın Devlet Bahçeli’nin açıklamaları bizi heyecanlandırıyor. Bizde heyecanlandığımız noktada hareket etmeye çalışıyoruz. Bizim şu andaki kritik noktamız burası.” ifadelerini kullanarak Ünye ’nin İl Olması için gerekli çalışmaların yapıldığı ve devam edileceği belirtti.

Bu haber toplam 282 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız