ordu

HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
1 Haziran 2022 Çarşamba Saat: 14:07

BAŞKAN TOSUN “BİZ BETONLAŞMA İSTEMİYORUZ”

Ünye Çevre ve İnsan Hakları Derneği Başkanı İrfan Tosun Yalı Sahilinde yapılacak olan proje hakkında tepki göstererek açıklamada bulundu.
BAŞKAN TOSUN “BİZ BETONLAŞMA İSTEMİYORUZ”

Başkan Tosun “betonlaşma olursa sonunca da ne olursa olsun karşısında duracağız” ifadelerini kullanarak tepki göstererek Yalı Sahilinde yapılacak olan Proje hakkında basın açıklamasında bulundu.

Ünye Çevre ve İnsan Hakları Koruma Derneği Başkanı İrfan Tosun “Çevre Düzenlemesine Çevre Derneği olarak karşı çıkmıyoruz. Bizim karşı çıktığımız olay burada yapılacak olan betonlaşmaya karşıyız.” sözlerini kullandığı açıklama da:

“ŞİMDİ DE YALI KAHVESİNE BİR PROJE YAPIYORLAR”

“Ben Deva Partisi Ünye İlçe Başkanıyım ama Ünye Çevre ve İnsan Hakları Koruma Başkanıyım. Biz Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlandıktan sonra Büyükşehir Belediyesi bölgemizde bir takım yaptırımlar uyguluyor. Özellikle kumumuzla ilgili. Örneğin Atatürk Parkının olduğu yere beton yaptı, Motto Cafe bulunduğu yerin önün beton döktü. Şimdi de yalı kahvesine bir proje yapıyorlar. Arkadaşlar Güneşin bir noktadan doğup diğer noktadan battığı bir yer burası. Ayrıca Dünya’da kumda futbol turnuvası düzenlenen iki yer var. Biri Brezilya Biri de Ünye . Bu yüzden buranın ayrı bir özelliği var ve buraya bu yüzden çok dikkat etmek lazım.

“EN AZINDAN ÜNYE HALKININ BİLGİLERİ ALINABİLİRDİ”

Bakın biz burada yapılacak Çevre Düzenlemesine Çevre Derneği olarak karşı çıkmıyoruz. Bizim karşı çıktığımız olay burada yapılacak olan betonlaşmaya karşıyız. Bir de bu projeyi buraya asarken nezaketen Ünye Halkına sorabilirlerdi. Biz buraya böyle bir düşünüyoruz siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz diyebilirlerdi. En azından Ünye Halkının bilgileri alınabilirdi. Ne yapıldı Biz yaptıysak doğrudur yapıldı. Bakın projenin içinde güzel çalışmalar var. Buranın güzel olmasını amaçlayan güzel çalışmalar var.

“DEVLETİMİZİN YASALARINA VE KURALLARINA KARŞI GELMİYORUZ”

Şimdi Ordu Büyükşehir Belediyesine sormak lazım 3000 Euro verip mavi bayrak almasını sağlıyorsunuz ancak bununla birlikte Ünye ’nin Denizinin dibinde ki en güzel noktasında olan Yalı Kahvesinde bir uygulamaya kalkışıyorsunuz. Biz Çevre Derneği olarak Yönetim Kurulu Arkadaşlarımızla oturup bir karar aldık. Dedik ki bu kararda Yalı Kahvesinde yapılacak olan özellikle betonlaşmayı hedefleyen yapılaşmaya kesinlikle ve kesinlikle karşıyız. Biz Devletimizin Yasalarına ve Kurallarına karşı gelmiyoruz. Ancak tekrardan söylüyoruz yasal boyutlarda olmak kaydıyla eğer buraya beton dökülürse burada eylem yapacağız, protesto yapacağız, yapmamız gereken neyse onu yapacağız. Nöbet tutmamız gerekiyorsa nöbet tutacağız.

“ANCAK BETON İSTEMİYORUZ”

Bakın Ünye Çamlığını aynı şekilde kurtardık. 40 tane bungalov yapılacaktı iptal edildi. Yalı Kahvesini bırakın bu şekilde kalsın istiyoruz. Kayıkları bir yere toplayıp çevre düzenlemesini yapın buna karşı çıkmıyoruz. Ama Altın Kum diye geçen bu güzelim kumu lütfen atıl hale getirip üzerine beton dökmeyin. Biz buna karşı çıkıyoruz. Biz bir öneri sunmuştuk ve hiçbir cevap alamadık. Dedik ki belirli noktalara küçük çeşmeler koyup İnsanlar bu statik kumda yani vücutta ki enerjiyi çeken bu altın kumda insanlar yürüyüp gezdikten sonra ayaklarında bulunan kumları yıkasınlar ve daha güzel nostaljik bir hava yaratalım, tiyatro olsun, sinema olsun, çocuk oyun sahası olsun, bocca olsun hepsine saygı duyuyorum. Ancak Beton İstemiyoruz. Betonsuz yapılaşmaya ve çevre düzenlemesine evet diyoruz ama betonlaşma olursa sonunca da ne olursa olsun karşısında duracağız ve buraya beton döktürmeyeceğiz. Bu konuda kesin karalıyız.” ifadelerini kullandı.  

Bu haber toplam 187 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız