HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
9 Haziran 2022 Perşembe Saat: 17:56

SANATLA GERİ DÖNÜŞÜM VE RESİM SERGİSİNE TAM NOT

Meçhul Asker Ortaokulunun Düzenlemiş olduğu Sanatla Geri Dönüşüm ve Resim Sergisi Ünye Cumhuriyet Meydanında açıldı.
SANATLA GERİ DÖNÜŞÜM VE RESİM SERGİSİNE TAM NOT

Sergide Meçhul Asker Ortaokulu’nun hazırlamış olduğu çalışmalardan kutular( zeytin, salça, mama vb gibi her türlü plastik kutular ve kaplar) evlerde atık kalan yün iplikler, kumaş parçaları, yakası aşınan gömlekler, eski kaza klar, kravatlar gibi ürünlerden tasarımlar geri dönüşümün farkındalığını oluşturmak için çalışmalar sergiye konuldu. 

Resim sergisinde ise Kuru boya, sulu boya, pastel, yağlı boya, vitray çalışmalarının olduğu resimler ziyaretçilere tanıtıldı.

Çeşitli çalışmaların olduğu sergide çalışmalar ziyaretçilerden tam not aldı.

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel, Ünye Kaymakam refiki Selim Eser, Okul Müdürü Murat Yeşiltaş ve proje yürütücüsü öğretmenler serginin açılış kurdelesini kestikten sonra sergiyi gezdiler.

Sergi Açılışında konuşan Meçhul Asker Ortaokulu Müdürü Murat Yeşiltaş: “21. Yüzyılda geri dönüşümün çok önemli olduğu, çevre sorunlarının hat safhaya ulaştığı bir dönemde geri dönüşüme farkındalık oluşturmak için sergi düzenledik. Sergide, okulumuzun teknoloji tasarım öğretmeni Sayın Nuray Uzun Atay’ın sanatla geri dönüşüm çalışmaları ve görsel sanatlar öğretmenimiz Fatma Varilci’nin görsel sanatları sergilendi. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyoruz”dedi.

Sergi açılışı öncesi proje yürütücüsü teknoloji tasarım öğretmeni Nuray Uzun; “Burada olan ürünlerin hepsi atılan salça kutuları, cam kavanozlar, şişeler gibi malzemelerden çalışmalar yapıldı. Aklımıza gelebilecek her şeyi değerlendirdik.” ifadelerinde bulundu.

Proje yürütücü Resim Öğretmeni Fatma Varilci ise; “5.6.7.8 sınıfları kapsayan öğrencilerimiz ile yıl boyunca çalıştık. Kuru boya, sulu boya, pastel, yağlı boya, vitray çalışmaları yaptık. Sanatın her dalından dokunduk. O alanda yaratıcı güçlerini ortaya koymaları, hayal güçlerini geliştirmek için çok büyük zevkle çalıştık” şeklinde konuştu

 

Bu haber toplam 315 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız