HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
20 Haziran 2022 Pazartesi Saat: 19:43

ARSLAN ÜNYE TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞINA TALİP

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nın yaklaşan seçimleri için ilk adaylığını açıklayan Mehmet Arslan oldu.
ARSLAN ÜNYE TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞINA TALİP
pc3

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adaylığını açıklayan Mehmet Arslan açıklamasında, “Mücadele etmeden, emek harcamadan, düşünmeden bir şeylerin başarılabileceğine inanmıyorum. Bu yolda mücadele etmeye, çalışmaya, gerektiğinde zorluklara göğüs germeye hazırım.” dedi.

Siyasi bir geçmişinin olduğunu dile getiren Arslan; “Ama biz bu saatten sonra siyasi şapkamızı bir kenara koyduk. Herkese ve bütün siyasilere eşit Ünye için faydalı olan herkesle bütün partilerle istişare edeceğiz. Bizim sevdamız Ünye ve bölgemiz.” ifadelerinde bulundu.

Mehmet Arslan 20 Haziran Pazartesi günü Yunus Emre Ihlamur Restoran’da adaylıkla ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“2022 sonbaharında yapılması öngörülen seçimlerde Ünye Ticaret ve Sanayi Odasının Yönelim Kurulu Başkanlığı için adayım. Bu göreve neden talip olduğumu sizlere anlatmak, düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

“ZORLUKLARA GÖĞÜS GERMEYE HAZIRIM"

Sizleri ilk görüşmemizde seçim vaatlerimden bahsederek yormak istemiyorum. Elbette düşündüğüm, planladığım işler var. Önemli olan verilen sözleri yerine getirebilmek. Fakat sizlere odamızın ve üyelerimizin yararına olan işlerde içtenlikle, dürüstlükle çalışacağıma, mücadele edeceğime ve üyelerimizin yanında olacağıma dair söz verebilirim.

Mücadele etmeden, emek harcamadan, düşünmeden bir şeylerin başarılabileceğine inanmıyorum. Bu yolda mücadele etmeye, çalışmaya, gerektiğinde zorluklara göğüs germeye hazırım. Atalarımızın dediği gibi “ bir elin nesi var iki elin sesi var”. El ele verirsek güçlükleri dize getirebiliriz. Eğer bir şeyleri değiştiremeyecek olursak da, hiç olmazsa uğruna mücadele ettik demenin vicdani ve ahlaki rahatlığını duyarız.

“BU MEMLEKETE HİZMET ETMEK İSTİYORUZ.”

Bu memleket bize aş, iş, etiket verdi. Bu saatten sonra da biz bu memlekete hizmet etmek istiyoruz. Ünye ’mizi, insanlarını ve bölgemizi seviyorum. Heyecanımız ve hayallerimiz var. Rabbim nasip ederse bu görevi 4 yılın sonunda mahcup olmadan hayallerimizi gerçekleştirmiş bir şekilde karşınıza çıkarız.  Bu zaman bize geçmişten geleceğe bırakılan bir zamandır. 70, 80 yaşlarımıza geldiğimiz de acaba dememek için, biz nasıl bizden öncekilere teşekkür ediyorsak bizden sonraki dönemlerde bizlere teşekkür etsin istiyoruz. Memlekete katkımız olsun istedik ve arkadaşlarla istişare ettik bu yola çıktık. Yaklaşık bir yıldır çalışıyordum. Aday mı değil mi gibi söylemler için açıklama yapmak istedim. Ekibimizi %90 gibi tamamladık. Memleketini seven ve genç bir jenerasyon oluşturmaya çalıştık.  Seçime 45 gün kala da belirlediğimiz ekibimizle beraber basın açıklamasını yapacağız.

“BU BİR HİZMET, BAYRAK YARIŞIDIR.”

Bu bir seçim yarışıdır. 1800 oy kullanılacak. İrfan başkanımız ve ben görünüyoruz şu an aday olarak. İrfan başkanımız da değer verdiğimiz birisi. Bu bir hizmet, bayrak yarışıdır. İrfan kardeşime de başarılar diliyorum. Sandıktan sonra birimiz başkan olacak, ekipler seçilecek. Biz seçimden sonra yine Ünye ’de yaşayacağız. Birbirimizi kırmadan birlik beraberlik içinde güzel bir seçim yapmayı Rabbim nasip etsin.

“BU SAATTEN SONRA SİYASİ ŞAPKAMIZI BİR KENARA KOYDUK.”

Kendine has yönetimi, bütçesi ve kendine has ağırlığı olan bir Oda’ya talibiz. Siyasi bir geçmişimiz var, ama biz bu saatten sonra siyasi şapkamızı bir kenara koyduk. Herkese ve bütün siyasilere eşit Ünye için faydalı olan herkesle bütün partilerle istişare edeceğiz. Bizim sevdamız Ünye ve bölgemiz.

Tabiki projelerimiz var. Yereli ilgilendiren konularda Belediye Başkanımıza, Kaymakamlığı ilgilendiren konular da Kaymakamımıza ileteceğiz. Bizim asıl alanımız nedir, ticari esnaf… Değişen dünyada Türkiye’nin yerini iyi algılamak lazım ve Ünye ’mizi o noktada nasıl konumlandırabiliriz bunun mücadelesini iyi vermek lazım.

“ŞEFFAF OLACAĞIZ.”

Pandemi döneminde gördük ki gıda ve tarım çok önemli imiş. Hayal edeceğiz, planlayacağız ve gayret edeceğiz. Samimi söylüyorum ‘Koltuk derdi değil, sevdamız var, hayalimiz var ve o enerjiyi kendimde hissediyorum.’ Olacak işi de olmayacak işi de net şekilde ifade edeceğiz. Olmayanların da neden olmadığını ifade edeceğiz. Şeffaf olacağız ve inşallah hizmet edeceğiz.  

 

Bu haber toplam 224 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız