14 Temmuz 2022 Perşembe Saat: 17:02

“15 TEMMUZ, MİLLİ MÜCADELE RUHUNUN EN ÖNEMLİ MİHENK TAŞLARINDAN BİRİDİR"

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
“15 TEMMUZ, MİLLİ MÜCADELE RUHUNUN EN ÖNEMLİ MİHENK TAŞLARINDAN BİRİDİR"

  Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajda, “15 Temmuz'da sadece hain FETÖ ile birlikte onların destekçisi iç ve dış güçler de püskürtülmedi, aynı zamanda bu aziz milletin ülkesinin bekası söz konusu olduğunda neler yapabileceğini de tüm dünyaya bir kez daha gösterdi” dedi.

 

Başkan Tavlı, mesajında, “15 Temmuz gecesi millet iradesinden başka hiçbir beşeri güç karşısında diz çökmeyeceğimizi tüm dünyaya gösterdik. Bu onur, dünya tarihinde çok az millete nasip olur. Böyle aziz bir milletin ferdi olmayı bizlere nasip eden Rabbimize şükürler olsun.” dedi.

 

“15 Temmuz Bu Aziz Milletin Yazdığı Bir Destan Olarak İlelebet Yaşayacak”

Türk Milletinin hiçbir şekilde esareti asla kabul etmediğini ve etmeyeceğini vurgulayan Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milletimiz 15 Temmuz 2016'da hürriyet ve istiklal sevdasına bağlılığını her zaman olduğu bir kez daha ortaya koymuştur. Milli birlik ve beraberliğimize, ülkemizin geleceğine yöneltilen hain kalkışma karşısında aziz milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek hain darbe girişimine karşı durarak, canı pahasına ülkesine, devletine, demokrasisine, geleceğine ve egemenliğine sahip çıkmıştır. Bizler, ne o gece milletimize karşı yapılan ihaneti unutacağız, ne de milletimizin tarih yazan kahramanlığını, devletine ve demokrasiye sahip çıkmak için yazdığı destanı unutturacağız. O gece ölümü öldü ren, korkuyu korkutan bu milletin neferi olmak bizim en büyük gurur nişanımızdır. 15 Temmuz, dost ile düşmanın belli olduğu tarihtir. O gece milletimiz cesaretin zirvesi oldu, her bir vatandaşımız şehitlik mertebesine koşarak gitti. 15 Temmuz’da yüce milletimiz tıpkı Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Kurtuluş Savaş’ında olduğu gibi tüm fertleriyle, iradesini bir avuç hain darbeciye çiğnetmemiştir. O gece, o hayâsız akını durdurmak için iman dolu göğsünü siper eden şehitlerimize Allah'tan bir kez daha rahmet, gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum. Ve o gece sesiyle, duruşuyla, mücadelesiyle, duasıyla kutsalına sahip çıkan herkese sonsuz şükranlarımı sunuyor, halkımızın fedakârlığı ve sonsuz vatan sevgisiyle ortaya konan “Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nü kutluyorum.”

 

 

 

Bu haber toplam 191 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız