HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
22 Temmuz 2022 Cuma Saat: 21:04

HEM ÖĞRENİYORLAR HEM EĞLENİYORLAR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evleri pandemi nedeniyle iki yıldır yapılmayan yaz etkinliklerine bu yıl yeniden başladı.
HEM ÖĞRENİYORLAR HEM EĞLENİYORLAR

Taş ahşap boyamadan matematik problemi oluşturma kulübüne, Kur’an-ı Kerim eğitiminden el sanatlarına kadar birçok alanda eğitim verilen kurslarda öğrenciler, eğitimin ve eğlencenin bir arada olduğu dolu dolu bir yaz geçiriyor.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışıyla Ordu ’ya kaza ndırılan Bilgi Evleri eğitimlerini sürdürüyor. Bilgi Evleri, öğrencilerin bilgi ve beceri kaza nmalarına yönelik verdiği eğitimlerin yanı sıra sosyal faaliyetlere de büyük önem veriyor. Bilgi Evleri tarafından pandemi dolayısıyla son iki yıldır yapılmayan yaz etkinlikleri kaldığı yerden devam ediyor.

 

ÖĞRENCİLER BİRÇOK ALANDA YETKİNLİK KAZA NIYOR

 

Öğrencilerin bolca eğlenmeleri için Bilgi Evleri tarafından hazırlanan etkinliklerde, pandeminin oluşturduğu stresi azaltmaya, bolca güzel etkili vakit geçirmelerini sağlamaya ve bunu yaparken de kendilerini yeni yolculuklara hazırlamaya öncülük ediliyor. Bilgi Evlerinin Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde yer alan güvenli ortamlarında; öğrencilerin pratik deneyim kaza nmaları, becerilerini geliştirmeleri, farklı insan gruplarıyla nasıl etkileşim kurmaları gerektikleri ve uzun bir maratonun ardından ders yoğunluğuna ara vererek kendi özgüvenlerini geliştirici kulüp faaliyetleri yürütülüyor.

 

ETKİNLİKLERLE DOLU BİR YAZ GEÇİRİYORLAR

 

422 öğrencinin aktif olarak katıldığı yaz etkinliklerinde Orff Kulübü, Dıy Project Kulübü, El Sanatları Kulübü, Mutfak Atölyesi Kulübü, Sihirli Parmaklar Kulübü, Voleybol Kulübü, Sokak Oyunları Kulübü, Bildim Buldum Kulübü, Fen Kulübü, Annelerle İngilizce Kulübü, Drama, Kur’an-ı Kerim Kursu, İşaret Dili Kursu, Taş Ahşap Boyama Kulübü, Quilling Kulübü, Origami Kulübü, Büyüleyici Canlılar Kulübü, Matematik Problemi Oluşturma Kulübü, Mimari Eserler Belgesel Kulübü gibi birçok alanda eğitimler veriliyor.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evleri ile yaz ayının dolu dolu geçiren öğrenciler, hem öğrenmenin hem de eğlemenin keyfini çıkarıyor.

Bu haber toplam 197 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : HEM, ÖĞRENİYORLAR, EĞLENİYORLAR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız