3 Ağustos 2022 Çarşamba Saat: 13:53

Ünye Belediyesi 2022 Ağustos Ayı olağan Meclis Toplantısını gerçekleştirdi.

Ünye Belediyesi toplantı Salonunda 2 Ağustos Salı günü Saat 14 00 da Gerçekleşen ünye Belediyesi Meclis toplantısında belediye Başkanı Hüseyin Tavlının yerine Ünye Belediyesi meclis Başkan vekili deniz Benli Başkanlık yaptı.
Ünye Belediyesi 2022 Ağustos Ayı olağan Meclis Toplantısını gerçekleştirdi.

İki gündem maddesinin görüşüldüğü Ünye Belediyesi Meclis toplantısında, görüşülüp karara bağlandı.

Görüşülerek karara bağlanan maddelerin 1 tanesi imar konusu olurken, Diğer maddede ise Gölevi Mahallesi Devlet Sahil Yolu Caddesi’nde bulunan alanın içkili yer krokisine eklenmesi konusu oldu ve Gölevi Mahallesi Devlet Sahil Yolu Caddesi’nde bulunan alanın içkili yerler belirleme komisyonuna havale edildi.

TABAKHANE DERSİ YOLU GÖRÜŞÜLDÜ…

İYİ Parti Ünye Belediye Meclis Üyesi Murat Çıraklı, “Tabakhane Deresi şuanda çok kötü bir vaziyettedir. Burası mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Bu konuyu dikkate almak gerekmektedir” diyerek Tabakhane deresini gündeme aldı.

İYİ Parti Ünye Belediye Meclis Üyesi Murat Çıraklı’nın Sorusu üzerine Ünye Belediye Meclis toplantısında söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel, Tabakhane Deresi’nin batı yakasındaki kamulaştırılması gereken binalarla ilgili durumun Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’nun Ordu ziyaretinde Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı tarafından Ulaştırma Bakanına bizzat aktarıldığını söyledi.

‘’ACİL OLARAK BURADA 5 TANE BİNANIN KAMULAŞTIRILMASI GEREKİYOR.’’

Gürel açıklamasında, “Tabakhane Deresi’nin batı yakasında yaklaşık 19 tane kamulaştırması gereken bina ve 21 tane parselimiz var. Ama acil olarak burada 5 tane binanın kamulaştırılması gerekiyor. Bununla ilgili görüşmelerimizi Karayolları Bölge Müdürlüğümüze yapmıştık. Geçtiğimiz hafta Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızın Ordu ilimizi ziyaretinde Belediye Başkanımız bu konuyu Bakanımıza ilettiler. Bakanımız notlarını aldılar, bizzat kendisinin yakından ilgileneceği Başkanımıza söyledi. Bizlerde konunun takipçisi olacağız.” dedi.

Ünye Medya Ajans ımıza haber olarak göndermek istediğiniz bilgilerinizi 0553 760 0553 Whatsapp haber hattından göndere bilirsiniz.

Bu haber toplam 330 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız