4 Ağustos 2022 Perşembe Saat: 14:15

BÜYÜKŞEHİR KENT HAFIZASINI CANLANDIRIYOR

Beton ayakları korozyona uğradığı için yıkılan ve 99 adet beton kazıkla zemini sağlamlaştırılan iskelenin zemin döşeme imalatları tamamladı.
BÜYÜKŞEHİR KENT HAFIZASINI CANLANDIRIYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Altın ordu ilçesinin kent hafızasına kazınan ve tarihi öneme sahip simgelerin yeniden kent kültür ve sosyal hayatına kaza ndırılması amacıyla başlattığı çalışmalar sürüyor.

Başkan Güler’in geçmişle geleceği buluşturmak amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında Altın ordu ilçesinin Rüsumat No: 4 tarihi simgesinin kent güncel ve sosyal hayatına kaza ndırılması çalışmaları sürerken yine kent hafızasında yer alan tarihi iskele şehirle yeniden bütünleşmek için gün sayıyor. 

77 metre uzunluğunda 1.460 metrekare iskele alanı oluşturulacak çalışmalar kapsamında işin yüzde 95’i tamamlandı. Ahşap desenli baskı beton imalatlarının devam ettiği iskele, korkuluk ve aydınlatma çalışmalarının tamamlanmasıyla hizmete sunulacak.

Tarihi iskele 180 metre uzunluğunda çelik halatlı modern korkuluk ve aydınlatma çalışmalarının ardından yenilenen kimliğiyle hizmete sunulacak.

Bu haber toplam 146 defa okunmuştur



Anahtar Kelimeler : BÜYÜKŞEHİR, KENT, HAFIZASINI, CANLANDIRIYOR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız