HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
9 Ağustos 2022 Salı Saat: 10:37

BİLGİ EVLERİNDE UFKU GENİŞLETEN YAZ ETKİNLİKLERİ SONA ERDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evleri tarafından düzenlenen ve çocukların ufkunu genişleten yaz etkinlikleri sona erdi.
BİLGİ EVLERİNDE UFKU GENİŞLETEN YAZ ETKİNLİKLERİ SONA ERDİ
pc3

Dolu dolu geçen yaz etkinliklerinde öğrenciler, katıldıkları kurslarda hem eğlendi hem de birçok alanda bilgi ve becerilerini geliştirdi.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışıyla Ordu ’ya kaza ndırılan Bilgi Evleri eğitimlerini sürdürüyor. Bilgi Evleri, öğrencilerin bilgi ve beceri kaza nmalarına yönelik verdiği eğitimlerin yanı sıra sosyal faaliyetlere de büyük önem veriyor. Bilgi Evleri tarafından pandemi dolayısıyla son iki yıldır yapılmayan yaz etkinlikleri bu yıl yeniden gerçekleştirildi. 27 Haziran’da başlayan yaz etkinlikleri dolu dolu geçen 40 günün ardından sona erdi.

 

BİLGİ EVLERİ İLE ÇOCUKLARIN UFKU GENİŞLEDİ

 

Öğrencilerin bolca eğlenmeleri için Bilgi Evleri tarafından hazırlanan etkinliklerde, pandeminin oluşturduğu stresi azaltmaya, bolca güzel etkili vakit geçirmelerini sağlamaya ve bunu yaparken de kendilerini yeni yolculuklara hazırlamaya öncülük edildi. Bilgi Evlerinin Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde yer alan güvenli ortamlarında; öğrencilerin pratik deneyim kaza nmaları, becerilerini geliştirmeleri, farklı insan gruplarıyla nasıl etkileşim kurmaları gerektikleri ve uzun bir maratonun ardından ders yoğunluğuna ara vererek kendi özgüvenlerini geliştirici kulüp faaliyetleri yürüttü.

 

 HER ALANDA EĞİTİM ALDILAR

 

422 öğrencinin aktif olarak katıldığı yaz etkinliklerinde Orff Kulübü, Dıy Project Kulübü, El Sanatları Kulübü, Mutfak Atölyesi Kulübü, Sihirli Parmaklar Kulübü, Voleybol Kulübü, Sokak Oyunları Kulübü, Bildim Buldum Kulübü, Fen Kulübü, Annelerle İngilizce Kulübü, Drama, Kur’an-ı Kerim Kursu, İşaret Dili Kursu, Taş Ahşap Boyama Kulübü, Quilling Kulübü, Origami Kulübü, Büyüleyici Canlılar Kulübü, Matematik Problemi Oluşturma Kulübü, Mimari Eserler Belgesel Kulübü gibi birçok alanda eğitimler verildi.

 

YENİ EĞİTİM DÖNEMİ EYLÜL’DE BAŞLIYOR

 

2022-2023 eğitim-öğretim döneminde de faaliyetlerine devam edecek olan Bilgi Evleri faaliyetlerine eylül ayında yeniden başlayacak.

Bu haber toplam 77 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız