HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
13 Ağustos 2022 Cumartesi Saat: 10:58

ORDULU KIDEMLİ ALBAY TUĞGENERALLİĞE TERFİ ETTİ

Ordu’nun Mesudiye ilçesinde doğan Jandarma Kıdemli Albay Uğur Özmen, Tuğgeneralliğe terfi etti.
ORDULU KIDEMLİ ALBAY TUĞGENERALLİĞE TERFİ ETTİ

Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı görevini sürdüren Ordu lu Jandarma Kıdemli Albay Uğur Özmen, Tuğgeneralliğe terfi etti. Özmen  İzmir Bornova Jandarma Tugay Komutanlığı'na atandı.

Jandarma Genel Komutanlığı 2022 yılı Atama ve Terfileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazetede   yayınlandı. 

UĞUR ÖZMEN KİMDİR?

1970 yılında Ordu Mesudiye’de doğan J.Kd.Alb. Uğur ÖZMEN, 1991 yılında Jandarma Subayı olarak Kara Harp Okulundan mezun olmuştur.

1991-1993 yılları arasında sırasıyla Piyade Okulu (Tuzla/İstanbul), müteakiben Jandarma Komando Okulu (Foça/İzmir) ile Jandarma Subay Sınıf Okulunu (Güvercinlik/Ankara) bitirmiş, 2008 yılına kadar J.Gn.K.lığı bünyesinde; eğitim, komando, sınır, iç güvenlik ve karargah birimlerinde Tk.K.lığı, Bl.K.lığı, Pl.Sb.lığı, Ks.A.liği, Ş.Md.lüğü ve İlçe J.K.lığı görevlerinde bulunmuştur.

2008-2009 yılları arasında J.Gn.K.lığı Disiplin ve Moral Ş.Md.lüğü (Ankara), 2009 yılında Azerbaycan Dahili Koşunlar K.lığı emrinde danışmanlık, 2009-2012 yılları arasında Jandarma Astsubay Öğrenci Tabur Komutanlığı (Beytepe/Ankara), 2012-2016 yılları arasında J.Okll.K.lığı Pl.Prog.Ş.Md.lüğü (Beytepe/Ankara), 2016-2017 yılları arasında Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Öğrenci Alay Komutanlığı (Ankara), 2017-2018 yılları arasında Siirt İl J.K.Yrd.lığı, 2018-2019 yılları arasında Jandarma Asayiş Kol ordu Komutan Yardımcılığı (Van) ve 2019-2021 yılları arasında Kırıkkale İl Jandarma Komutanı olarak görev yapmıştır.

Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisansı (Tezli) ile birlikte Uluslararası Güvenlik ve Terörizm (Polis Akademisi), Uluslararası İlişkiler (Gazi Üniversitesi) alanlarında doktora dersleri almıştır. Eğitim-Öğretim, İstihbarat, Organize Suç Örgütleriyle Mücadele konularında çeşitli kursların yanında, “Kriz Yönetimi” ile “Kamu Diplomasisi” konularında da sertifika belgelerine sahiptir.

Mesleki konularda yazılmış (4) kitapla birlikte çeşitli kurumsal dergilerde yayınlanmış (18) makalesi bulunmaktadır.

2021 yılı genel atamalarında Kırklareli İl Jandarma Komutanlığına atanan J.Kd.Alb. Uğur ÖZMEN, evli ve (2) çocuk babasıdır. İngilizce, Almanca ve Fransızca bilmektedir.

Bu haber toplam 576 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : ORDULU, KIDEMLİ, ALBAY, TUĞGENERALLİĞE, TERFİ, ETTİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız