ordu

HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
29 Ağustos 2022 Pazartesi Saat: 16:49

“100 YILLIK DESTAN, MİLLETİMİZİN KURTULUŞ MÜCADELESİNİN SİMGESİDİR”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
“100 YILLIK DESTAN, MİLLETİMİZİN KURTULUŞ MÜCADELESİNİN SİMGESİDİR”

Ünye Belediye Başkanı hüseyintavlı yayınladığı mesajda, “Kurtuluş Savaşı’nda Türk Ulusu tek vücut olarak eşine az rastlanır bir direnişle tüm dünyada eşine az rastlanır bir destan yazmıştır. 30 Ağustos sadece bir zafer değil, bir ulusun ayağa kalkışı ve yeniden var olmasıdır.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Tavlı, mesajında, “Kahraman milletimizin birlik, beraberlik, azim ve inancıyla vücut bulan 30 Ağustos Zaferinin 100. yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“30 Ağustos, Anadolu topraklarında hesapları olan sömürgeci güçlerin karşılaştıkları en ağır yenilgi ve aldıkları en kesin cevaptır”

Türk milletinin, kurtuluş mücadelesinde eşine az rastlanır bir direniş ve kahramanlık örneği gösterdiğini ifade eden Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Kurtuluş Savaşı’nda Türk Ulusu tek vücut olarak eşine az rastlanır bir direniş göstermiştir. 30 Ağustos sadece bir zafer değil, bir ulusun ayağa kalkışı ve yeniden var olmasıdır. 30 Ağustos Zaferi, bütün dünyada bir milletin bağımsızlığı ve ülkesinin bütünlüğü için gösterdiği cesaretin ve fedakârlığın simgesidir. Milletimiz, geçmişinden aldığı mirasla gelecekte de her türlü zorluğa göğüs germeye ve ülkemizi parlak bir geleceğe taşımaya devam edecektir. 30 Ağustos, yıllar süren milli mücadele tarihinin sonunda ulaşılan üstün başarıyla yüzyıllardır adım adım dünyayı parselleyen sömürgeci güçlerin karşılaştıkları en ağır yenilgi ve aldıkları en kesin cevaptır. Herkes emin olsun ki ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast etmek isteyen güçler, devletimizi bütün azamet ve kudretiyle karşılarında bulacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’ni darbe teşebbüsleriyle, terörle, korkuyla zayıf düşürmeye çalışan güç odakları emellerine asla ulaşamayacak, millet-devlet kenetlenmesi karşısında mutlaka hezimete uğrayacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, bağımsızlık meşalesini yakarak bu zafere öncülük eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava arkadaşlarını ve vatan müdafaasında canını siper eden şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnet duygularımla anıyorum.”

 

Bu haber toplam 89 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız