ordu

2 Eylül 2022 Cuma Saat: 17:25

AHMET DURAK ÜNYE TİCARET BORSASI İÇİN YÖNETİMİ İLE BİRLİKTE ADAYLIĞINI AÇIKLADI…

Ünye Ticaret Borsası’nın 1 Ekim 2022 Cumartesi günü Yapacak olduğu Başkanlık seçimi için İlk Aday Ahmet Durak oldu.
AHMET DURAK ÜNYE TİCARET BORSASI İÇİN YÖNETİMİ İLE BİRLİKTE ADAYLIĞINI AÇIKLADI…
kyble çikolatalı fındık ezmesi
3 aralık dünya engelliler günü

02.09.2022 Cuma günü Ünye 'de Bir Otelde Basın Mensuplarına Yönetimini tanıtan Ahmet Durak mevcut başkan ile de çarpıcı iddialarda bulundu.

Mevcut başkan Mustafa Uslunun Başkanlığı Bırakmamak için Dışarıdan ticaret ve borsa ile alakasız insanları üye yaparak seçimlere etki ederek ebedi başkan olmak istediğini belirtti.

Başkan Durak Yönetimiyle beraber yapmış olduğu basın açıklamasında:

“2022 Fındık Sezonu Değerli Üreticilere, Zahirecilere, Fındık İşletme Tesislerine ve Çalışanlarına hayırlı olması temennisiyle sözlerime başlamak isterim. 1 Ekim yapılacak olan ünye ticaret borsası başkanlığı seçimlerinde başkan adayı olduğumu siz ve borsa üyelerimizle paylaşmak isterim. Geçmiş dönemlerde ticaret borsamızın yönetiminde ve meclisinde görev aldım. Bu yeni dönemde borsamızı en iyi noktaya getirmek için, birlikte istişare ederek yeni dönem listemizi oluşturduk.

Allah bizleri mahcup etmesin. Zamanı geldiğinde bir önceki başkanlar gibi kendi isteğimizle bu bayrağı gençlere bırakmayı istiyoruz. Bizler üyelerimize ve Ünye 'mize güzel hizmetler yapmak için ekibimiz ile bu göreve talip olduk.

NEDEN ADAY OLDUM?

Bildiğiniz üzere Ünye Ticaret Borsası kuruluşundan bu yana yapılan seçimlerde göreve gelen başkanlarımız hep iki dönem (4+4 şeklinde) hizmet etmişler bu dönem bitiminde de kendi rızaları ile başkanlık görevlerinden ayrılmışlardır. Önceki başkanlarımız 8 yıl görev yapmışlardır. Burada mevcut konumda görev yapan başkan 8 yıllık hizmet süresinin dolmasına rağmen bu görevden ayrılmak istemediğini ve bu makamda kalabilmek içinde Ünye Ticaret Borsasının tarihinde hiç görülmemiş şekilde Ticaret, Borsa ile yakından uzaktan hiçbir alakası olamayan üyeleri borsamıza kayıt ettirmiştir. Bundan sonraki yıllarda ebedi başkan olabilmek için ilk adımını atmıştır.

Ünye Ticaret Borsası tarihinde birçok seçim yaşandı seçime giren başkan adaylarımızın hiç biri böyle bir yola tenezzül etmedi. Gerçek adaylar ile demokratik şekilde yarıştılar kaza nan da kaybeden de seçim sonunda birbirlerini tebrik ederek yollarına devam ettiler. Mevcut başkanın yaptırmış olduğu bu kayıtları öğrendiğimizde zaman bir hayli ilerlemişti. Bizlerde onunla yarışabilmek adına istemesek de önlemlerimizi aldık. Ama bu bizim de istemediğimiz bir durum. Aslında seçim Ünye Ticaret Borsasının gerçek üyeleri ile yapılmalı. Size sözümüzdür, bizleri bu makama layık görürseniz ilk yapacağımız bu yanlışların düzeltilmesi için elimizden gelen her gayreti göstereceğiz. Ünye Ticaret Borsasının gerçek üyelerinin olduğu bir tabloya en kısa zaman da dönmenin yolunu bulacağız. Biz borsamıza ebedi başkan istemiyoruz. Borsamıza ve şehrimize hizmet etmek İsteyen her arkadaşımız belirli dönemlerde görev almalı. Bu makamlar etiket makamı değil hizmet makamı olmalıdır. Onun için geriden gelen genç, aydın, düşünceli arkadaşlarımızın önü açılmalıdır. Mevcut başkan hizmet yaptığı dönemde borsamıza modern bir hizmet binası kaza ndırmıştır. Bundan dolayı bir üye olarak kendisine müteşekkiriz. Ama ondan önce görev yapan başkanlarımızdan Hasan Basri DURAK ilk Borsa Hizmet binasını, Osman ATİK Mesleki Çıraklık Eğitim Okulunu borsamıza kaza ndırmıştır. Emeği geçen, hizmet veren herkese teşekkür ediyoruz. Bizlerde yeni genç Jenerasyon olarak inşallah üyelerimizin destekleri ile buraya geldiğimizde, hedeflediğimiz önemli şeyler var.

1. En kısa sürede modem bir zahireciler sitesinin kurulması ile ilgili gerek yerel yöneticiler, gerekse büyük şehir, gerekse Ankara ile sıkı temaslarımız olacak. Üyelerimize layık olacak modern bir zahireciler sitesini mutlaka üyelerimize kaza ndıracağız.

2. Borsamız bünyesinde oluşturulacak fonlar ile dalında başarılı yüksekokul öğrencilerimize burslar vereceğiz.

3. Bölgemizde hatalı yapılan fındık ticaretinin daha karlı ve kaza nçlı duruma getirilebilmesi için üyelerimizle toplantılar yaparak ortak akılla üretebileceğimiz çözümler ile ticarette yapılan yanlışları önlemeye gayret edeceğiz.

4. Şehrimize kurulacak olan üniversite yerleşke alanına binasını borsamızın adını taşıyan bir mühendislik kaza ndıracak çalışmalar yapacağız.

5. Sizlere hesap verilen, sizlerle her konuyu paylaşan bütün toplantıların sonuçlarını şeffaf bir şekilde sizlere ulaştıran bir yönetim biçimi oluşturacağız.

6. Borsamızın bütün araç ve gereçlerini makamına uygun bir şekilde kullanacağız.

7. Zahireci ve fabrikacılarımızın işini kolaylaştıracak Randıman Makinesi alınması konusunda üyelerimiz ile görüşerek borsamızın da katkı sunacağı bir bütçe oluşturarak bu makineleri üyelerimize kaza ndırmak planlarımız arasındadır. Başka ihtiyaç talepleri olması durumunda da bunların karşılanması için çözümler üreteceğiz.

8. Her katıldığımız toplantıda şehrimizi ve sizleri en iyi şekilde temsil etmek için üstün gayretler göstereceğiz. Bütün bunları yapmak, yanlışları düzeltmek, Ünye Ticaret Borsasına yakışan bir yönetim ve temsil düşüncesi ile yola çıktık.

İşte bütün bunları hayata geçirmek için aday oldum. Daimi başkanlık gibi bir düşüncem yok, asla olmayacak. Üyelerimizin ekibime güvenmesini ve destek vermelerini bekliyorum. Bu seçimin tüm üyelerimiz ve borsamız için hayırlı uğurlu olmasını diler, saygılar sunarım.” sözlerini kullandı.

Bu haber toplam 352 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız