ordu

HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
2 Eylül 2022 Cuma Saat: 19:03

DOĞALGAZ ARAYAN BARBAROS HAYRETTİN PAŞA GEMİSİ ÜNYE SULARINDA

26 Ağustos 2022 tarihinde Ordu’yu ziyaret eden Enerji Bakanı Fatih Dönmez Karadeniz’de doğalgaz araması yapılacağını belirtti. Doğalgaz arayan Barbaros Hayrettin Paşa Gemisi Ünye sularına geldi.
DOĞALGAZ ARAYAN BARBAROS HAYRETTİN PAŞA GEMİSİ ÜNYE SULARINDA

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, 26 Ağustos 2022 tarihinde Ordu ’yu ziyareti sırasında, Karadeniz’deki doğalgaz aramaları kapsamında Ordu sahil kesiminde ve Ünye ’de keşif amaçlı birer kuyu açmayı planladıklarını belirtmişti.

Bakan Dönmez’in bu açıklamalarının ardından 02 Eylül 2022 Cuma günü Karadeniz’de doğalgaz arayan Türk sismografik araştırma gemisi Barbaros Hayreddin Paşa Ünye ’ye gelerek Ünye Limanı’na demir attı.

Bazı görüşmeler yapmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere 26 Ağustos Cuma günü Ordu ’ya gelen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Ünye açıklarında doğalgaz araması yapılacağını açıklamasının ardından Karadeniz’de doğalgaz arayan Türk sismografik araştırma gemisi Barbaros Hayreddin Paşa Ünye ’ye geldi.

26 Ağustos 2022 tarihinde Ordu ’yu ziyareti sırasında Karadeniz’de gaz arama faaliyetleriyle ilgili de açıklamalarda bulunan Enerji Bakanı Fatih Dönmez, Ordu sahil kesiminde ve Ünye ’de keşif amaçlı birer kuyu açmayı planladıklarını belirterek, “Karadeniz’de gaz arama çalışmaları devam ediyor. 2023 yılının ilk çeyreğinde o gazı vatandaşlarımızla buluşturmak istiyoruz. Karadeniz’in batıdan doğuya gaz aranması gereken birçok bölgesi var. Bir taraftan da sismik çalışmaları başlattık. Ordu ’nun sahil kesiminden başlayarak deniz yetki alanımız olan bölgede sismik çalışmalarımızı yaptık. Şu anda Barbaros Hayrettin Paşa sismik gemisi de sismiklerine devam ediyor. Daha önce sismiklerden elde ettiğimiz verileri değerlendirdik. Ordu ’da ve Ünye ’de keşif amaçlı birer kuyu planlıyoruz onu da programa aldık.” demişti.

Bakan Dönmez’in bu açıklamalarının ardından 02 Eylül 2022 Cuma günü Karadeniz’de doğalgaz arayan Türk sismografik araştırma gemisi Barbaros Hayreddin Paşa Ünye ’ye gelerek Ünye Limanı’na demir attı. Gemi önümüzdeki günlerde buradaki çalışmalarına başlayacak.

 

Bu haber toplam 115 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız