HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
5 Eylül 2022 Pazartesi Saat: 11:23

ORÇEV, “HALK YALANCI MI?”

Ordu Çevre Derneği Yönetim Kurulunun Ordu Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğünün şikayetlerini değerlendirmeden yanıtladığını belirterek açıklamada bulundu.
ORÇEV, “HALK YALANCI MI?”

ORÇEV yönetim kurulu, Ordu Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğüne 18.07.2022 tarihinde yaptığımız şikayete 11. 08.2022 tarihli yazılarıyla yanıt verdiler, denerek şu şu bilgiyi verdiler: “ Ordu Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğüne Tayfur Gürsoy Park’ında Doğa Kafe’nin yanında denize su akıntısının olduğu; Cumhuriyet Mahallesi’nde tünel çalışması nedeniyle küçük dereye verilen kirli suların denize ulaştığıyla ilgili şikayet yazısı verdik. Sonucun derneğimize iletilmesini istedik. Ancak gelen yanıt tamamen gayriciddiydi. Doğa Kafe önündeki denize akıtılan kirli su akıntısının ve aynı bölgede pis kokuları olan birikintinin fotoğraflarını da yazımıza eklememize rağmen, yapılan inceleme deşarj tespit edilemediği bildiriyor. Yazı geldikten sonra yeniden olay yerinde yaptığımız inceleme su akıntısının devam ettiğini gördük. Ordu Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü kimi ya da kimleri koruyor, diye sormak zorundayız.” denildi.

           

Halk yalancı mı?

           

Cumhuriyet Mahallesindeki derenin kirletilmesi ve denize ulaşması konusunda da şaşırdıkları belirtilen açıklamada, “Cumhuriyet Mahallesinde halk derenin tünel çalışmalarından dolayı kirletildiği ve kirliliğin denize ulaşması nedeniyle protesto gösterisi ve basın açıklaması yaptı. Bu gerçekliğe rağmen yapılan incelemede kirliliği görememeleri de ilginç.” denildi.

           

Ya Vagon Kafe?

           

Tayfur Gürsoy Parkı önünde kumsala yapılan Vagon Kafe’nin kıyı kanununa aykırı olduğu vurgulanan açıklamada, “Yaptığımız şikayetleri görmeyen yetkililere bir başka sorunu da anımsatalım ve soralım. Kıyı kanununa aykırı yapılan Vagon Kafe için bir işleminiz oldu mu? Vagon Kafe’nin atık suları nereye akıyor? Bu konuda da bir incelemeniz oldu mu? Belki doğrudan denize verilmemiş olabilir. Belki de Civil Deresi’ne akıtılıyor. Bu konuda da bir incelemeleri oldu mu acaba? Ordu ’nun yaşanabilir bir şehir olabilmesi için çabamız sürecek.” denildi.

Bu haber toplam 225 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : ORÇEV, “HALK, YALANCI, MI?”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız