HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
12 Eylül 2022 Pazartesi Saat: 11:03

ÜNYE’DE HİJYENİK VE VERİMLİ ÇÖP KONTEYNER SİSTEMİ YAYGINLAŞIYOR

Eski çöp konteynerlerine kıyasla hem hijyenik hem de verim yer altı çöp konteynerleri sistemi Ünye’de yaygınlaşıyor.
ÜNYE’DE HİJYENİK VE VERİMLİ ÇÖP KONTEYNER SİSTEMİ YAYGINLAŞIYOR
pc3

Türkiye’de yeraltı çöp konteyner sistemini ilk uygulayan belediyelerin başında gelen Ünye Belediyesi uyguladığı modern atık toplama sistemi ile örnek belediyelerden biri olmaya devam ediyor.

Kent Genelinde Sayı 123’e Yükseldi

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ’nın talimatıyla kent genelinde hali hazırda 114 adet bulunan yeraltı çöp konteyner sistemine, son olarak Atatürk mahallesine 6, Çamurlu mahallesine 1 ve Kaledere mahallesine 2 adet olmak üzere 8 adet daha yerleştirilerek toplam sayı 123’e yükseltildi.

Sistem Hem Daha Hijyenik, Hem Daha Verimli

Yeraltı çöp konteyner sistemi kullanım ömrü ve verimliliği açısından oldukça fayda sağlayan bir uygulama. Yeraltına kazılan alana monte edilen sistem, 5 metreküplük yapısı ile çok daha fazla atığın tek seferde bertaraf edilmesini sağlıyor.

El Değmeden Tam Otomasyon Sistem

Yeraltı çöp konteyner sistemi hijyenik yapısının yanı sıra atık bertaraf konusunda da yeni bir bakış açısı sağlıyor. Hem görüntü hem de çevre kirliliğinin önüne geçen sistemin bertaraf süreci de modern araçlarla gerçekleştiriliyor. Tam otomatik vinç sistemi ile sadece bir kişinin yönetiminde kumanda sistemi ile kaldırılarak araç içerisine alınan yeraltı çöp konteyner sistemi, zaman açısından da tasarruf sağlıyor.

Düzenli Dezenfekte Ediliyor

Ünye Belediyesi tarafından çöp konteynerleri, hem yeraltı, hem yerüstü, hem de galvaniz olmak üzere düzenli olarak dezenfekte edilerek hijyen açısından da gerekli bakımların yapılmasını sağlıyor.

Yeraltı Konteynerlerin Yanında 98 Adet Yer Üstü Konteyner Sistemi de Hizmet Veriyor

Yeraltı çöp konteyner sisteminin yanı sıra kent genelinde ayrıca yine modern bir görünüme sahip kullanıcı dostu yer üstü çöp konteynerleri de halkın hizmetinde. Ünye genelinde hali hazırda 98 adet yer üstü çöp konteyner sistemi bulunuyor.

 

 

Bu haber toplam 87 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız