19 Eylül 2022 Pazartesi Saat: 16:38

BAŞKAN TAVLI “GEÇMİŞİN RUHU BUGÜN BİZLERDE SÜRÜYOR”

Gaziler Günü Programı Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde son buldu.
BAŞKAN TAVLI “GEÇMİŞİN RUHU BUGÜN BİZLERDE SÜRÜYOR”
2. devre başlıyor

19 Eylül Gaziler Günü programı Ünye Belediyesi Başkanı Hüseyin Tavlı tarafından Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde Şehit Aileleri ile Gaziler ve ailelerine yemek ikramıyla son buldu.

Yemek ikram programında konuşan Ünye Kaymakamı Ayhan Işık;

“Bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı görev edinen aziz milletimiz bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymış. Kahraman gazilerimize devletin verdiği önemi ifadesi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 de Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının verildiği günün yıl dönümünü Gaziler Günü olarak kutlamaktayız.

 

GAZİLER KAHRAMANLIK ABİDELERDİR

Ülkemizin her karış toprağında vatanının bayrağının bu kutsal toprakları korumak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekilmeyen gazilerimiz, milletimizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşan abideleridir.

Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınlarının milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetler olduğunu inancıyla devletimizin tüm kurum ve kuruluşlarının imkanlarının yanlarında olduğunun bir kez daha ifade ediyorum.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Güneydoğu Anadolu bölgemizde, 15 Temmuz darbe girişiminde, tüm Türkiye de verilen mücadeleyi iyi anlatmalı bu aziz vatan uğrunda gösterilen fedakarlığı göstermeliyiz. “ dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı yaptığı konuşmasında şunları söyledi;

GEÇMİŞİN RUHU BUGÜN BİZLERDE SÜRÜYOR

“İşte bizi biz yapan bütün dünyadaki mazlumların arakasında duran birliğimiz, beraberliğimiz, irademiz ve gücümüzdür. Türk milleti geçmişten bu güne dünyanın öbür ucunda Kore’de, Balkan’da, Afganistan’da, Suriye’de kısacası dünyanın bir çok yerinde insanlık için bakış tesis etmenin garantisidir. Yine bu aziz millet Kurtuluş Savaşında yedi düvele söz konusu vatan olunca nasıl imkansız denilebilecek bir zaferin kaza nılabileceğini ispat etmiştir. O gün atalarımız nasıl bir mücadele vermişse bugün de söz konusu vatan olunca onların nesli olan bizler aynı mücadele ruhu ile her zaman hazırız. Bunun en son örneği 15 Temmuz 2016 da yaşanan hain darbe girişimidir. O gün aziz milletimiz topyekun meydanlara inerek vatan müdafaasının dünyada yine eşi benzeri olmayan bir örneğini sergilemiştir.

Başta Mustafa Gazi Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve rahmeti rahmana ulaşmış gazilerimizi rahmet minnetle anıyorum. Şuanda siz değerli gazilerimizi ve bütün değerli gazilerimize Cenab-ı Allahtan sağlık, sıhhat, afiyet ve huzurlar diliyorum.”

Gaziler Derneği Ünye Şubesi Başkanı Arif Takıcı yemek programındaki konuşmasında;

TÜRK ASKERİ BAŞKA ASKERLERE BENZEMEZ

“Bu anlamlı günümüzde bizi burada buluşturan Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ve Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ’ya en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Türk askeri hiçbir ordu nun askerine benzemez. Şehitlik ve gazilik Cenab-ı Allah tarafından verilen yüce birer makamdır. Gaziliğin ve şehitliğin Türk milleti için çok büyük bir değer arz ettiğini sizlerle bir kez daha paylaşmak isterim. Dernek olarak gazilerimizin sorunlarıyla her zaman ilgileniyoruz, ilgileneceğiz de… “ dedi.

Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde şehit aileleri ile gaziler ve aileleri onuruna yemek programına Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , Ünye Jandarma Komutanı Üsteğmen Muhammed Ali Gökkan,  Ünye Askerlik Şube Başkanı Asteğmen Şükrü Berke Çağman, Muharip Gaziler Derneği Ünye Şubesi Başkanı Arif Takıcı, siyasi parti temsilcileri ve gaziler katıldı.

 

Bu haber toplam 148 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız