HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
20 Eylül 2022 Salı Saat: 17:48

ÜNYE BELEDİYESİ’NDE “AFAD YEREL DESTEK EKİBİ” OLUŞTURULDU

AFAD bünyesinde afet ve felaketlere destek vermesi amacıyla Ünye Belediyesi personelinden oluşan AFAD Yerel Destek Ekibi’ne eğitim verildi.
ÜNYE BELEDİYESİ’NDE “AFAD YEREL DESTEK EKİBİ” OLUŞTURULDU

Eğitime katılan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , “aldığınız eğitimlerle bir gün hiç ummadığınız bir yerde belki en yakınınıza belki de hiç tanımadığınız birine hayat veren biri olacaksınız” diyerek eğitimlerin önemine dikkat çekti.

 

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 81 İlde afetlere ilk müdahale ve ön iyileştirme kapasitesini artırmak amacıyla Yerel Destek Ekipleri oluşturuluyor. Bu kapsamda Ünye Belediyesi’nde 32 kişilik ekip oluşturulurken AFAD Ordu İl Müdürlüğü tarafından personele teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

 

Eğitime katılan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , “Allah ne ilçemizi, ne ülkemizi ne de Dünya’yı afetle karşı karşıya bırakmasın. Ama en önemlisi de afet durumunda özellikle bu işi teknik anlamda bilen insanların koordinasyonu sağlaması, müdahale etmesi ve bir an önce hayata dönecek insanlara yardım etmesidir. Bu bilgilerin erken kaza ndırılmış olması önem arz ediyor. Bu nedenle insanların bu şekilde bilgilendirilerek farklı bölgelerde oluşacak olan afet ve felaketlere hızlı müdahalesine vesile olacağından, belki de birçok hayatın da kurtulmasını sağlayacaktır. Onun için sosyal sorumluluk bilinci içerisinde bu bilgilerin bilinmesiyle belki hiç tanımadığınız birine belki de bir tanıdığınızın hayatının kurtulmasına vesile olacaksınız. Bu mutluluğun değeri hiçbir şeyle ölçülmez. Temennimiz bu tür olayla karşılaşılmamasıdır. Ancak insan varsa, doğa varsa muhakkak ki beklenmedik hadiseler var. Buna karşı hazırlıklı ve bilinçli olmak önemli konu diye düşünüyorum. Bu çalışma ilçemize, ilimize, ülkemize ve insanlığa hayırlara vesile olsun” dedi.

 

Belediye personeli teorik eğitimin ardından Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda uygulamalı eğitim alarak eğitimini tamamladı.

 

Bu haber toplam 199 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız