ordu

HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
4 Ekim 2022 Salı Saat: 16:03

BAŞKAN TAVLI, “MESCİTLER ALLAH’IN YERYÜZÜNDEKİ EVLERİ, CEMAATLER SÜSÜ, İMAMLAR ÖNDERİDİR”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle düzenlenen programda yaptığı konuşmada Camiler ve Din Görevlilerinin önemine değinerek, “Mescitler Allah’ın yeryüzündeki evleri, cemaatler süsü, imaml
BAŞKAN TAVLI, “MESCİTLER ALLAH’IN YERYÜZÜNDEKİ EVLERİ, CEMAATLER SÜSÜ, İMAMLAR ÖNDERİDİR”

Ünye Belediyesi ile Ünye Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle bir program düzenlendi. Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , Ünye İlçe Emniyet Müdürü Celal Sarısoy, Ünye Müftüsü Hüseyin Okuş, Emekli il ve ilçe müftüleri ile emekli din görevlileri katıldı.

 

MÜFTÜ OKUŞ, “4-6 YAŞ KURSLARINDA SADECE ORDU ’DA DEĞİL TÜRKİYE GENELİNDE BAŞARILI OLDUK”

Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başlayan programda konuşan Ünye Müftüsü Hüseyin Okuş “peygamber mesleğini icra eden değerli hocalarımızla bir araya geldik. Bugün sizi anma günü, size teşekkür etme günü. Biz de bu vesileyle bütün hocalarımızı aradık. Programımıza katılımınız için teşekkür ediyorum. Ayrıca her zaman yanımızda olan Ünye Belediye Başkanımıza özellikle 4-6 yaş kurslarının sadece Ordu ’da değil Türkiye genelinde başarılı olmasına vesile olduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

PROF. YARAN “ÇOCUKLARIMIZA YARININ BÜYÜKLERİ HASSASİYETİYLE YAKLAŞALIM”

Emeli Müftüler adına söz alan İstanbul Eski Müftüsü Ordu lu Prof. Dr. Rahmi Yaran ise bugünün çocuklarının geleceğin büyük adamları olacağına dikkat çekerek, “ 4-6 yaş veya daha büyük yaşlardaki öğrencilerimiz ile cemaatimizle olan ilişkilerimiz o kadar önemli ki bugün 4-5 yaşında çocuk olarak gördüğümüz o insan yarının Cumhurbaşkanı, Valisi, Kaymakamı. Çocuklarımıza bu hassasiyetle yaklaşmamız gerekiyor. Ünye Belediye Başkanımıza müftülüğün çalışmalarına verdiği destek nedeniyle ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

BAŞKAN ÖZTÜRK “PEYGAMBERİMİZ, CAMİ VE İRŞAT TEMELLİ HAFTAMIZ KUTLU OLSUN

Emekli Din Görevlileri Derneği Başkanı Eyüp Öztürk ise yaptığı konuşmada, “peygamberimiz, cami ve irşat temelli haftamızda emekli din görevlileri olarak bu güzide topluluğu bir araya getiren Ünye Müftülüğümüze teşekkür ediyorum” dedi.

 

BAŞKAN TAVLI, “DİN GÖREVLİLERİMİZ HEP ÖN SAFLARDA YER ALMIŞTIR”

Din Görevlilerinin Camiler ve Din Görevlileri haftasını kutlayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , “ Camiler ve din görevlileri haftası sizlerin bu çalışmalarının bilinmesi, farklı toplum kesimlerine ulaştırılması açısından da bir fırsat teşkil ediyor. Maalesef toplumun belli bir kesimi diyanet işleri başkanlığımızın özellikle görev alanının sadece cami ile sınırlı olduğunu düşünüyor.  Oysa diyanet camiamız insani yardım çalışmalarında, eğitim ve irşat faaliyetlerinde ve daha birçok alanda çok önemli hizmetler veriyor. Gerek 15 Temmuz darbe girişiminin savuşturulmasında, gerek FETÖ ihanet çetesinin toplum bünyemizde açtığı yaraların sarılmasında din görevlilerimiz hep ön saflarda yer almıştır. Diyanet personelimiz koronavirüse karşı yürüttüğümüz mücadelede de ilçemizde fedakârca görev yapmış vefa sosyal destek gruplarında hiç bir karşılık beklemeden sorumluluk üstlenmiştir” dedi.

 

BAŞKAN TAVLI, “MESCİTLER ALLAH’IN YERYÜZÜNDEKİ EVLERİDİR”

Başkan Tavlı sözlerini şöyle sürdürdü; “Mescitler Allah’ın yeryüzündeki evleridir. Gökteki yıldızların yer ehlini aydınlattıkları gibi onlar da gök ehlini aydınlatırlar. Camilerimizin güzelliği sadeliğindendir. Süsü ise cemaatlerimizdir. Sizler de gök kubbe ehlini aydınlatan camilerimizle, camilerimizin süsü olan cemaatlerimizi buluşturan kıymetli önderlerimizsiniz. Bizim inancımızda dünya, ahiretin tarlasıdır, burada ne ekersek yarın ruz-i mahşer’de onu biçeriz. Dünya tarlasına iyilik, güzellik eken, ahiret hasadına iyilik, güzellik toplamak suretiyle devam eder. Bu hayatın albenisine kendini kaptırıp nefsinin esiri olan kişiyse dünyasını da, ahiretini de kaybeder. İmtihan dünyasında kul varlıkla beraber yoklukla, nimetlerle beraber külfetle de sınanır.  Ülkemiz, başta İslam alemi olmak üzere tüm dünyada insanı açıdan her zaman mazlumun ve ihtiyaç sahibinin yanında olmuştur. Bölgemizde ve dünyada hoşgörüsüzlük ne kadar artarsa artsın, biz hep farklı yerde durmaya, hoşgörüyü yüceltmeye devam edeceğiz. Bin yıldır olduğu gibi gelecekte de tüm insanlığın barış, huzur ve esenliği için mücadeleye etmeyi bu anlamda sürdüreceğiz.”

 

KAYMAKAM IŞIK, “ BU BİR VEFA BULUŞMASIDIR”

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ise yaptığı konuşmada, “aslında bu bir kahvaltı programı ama aynı zamanda bir vefa programı. Bu programı düzenleyen katkı sunan ve katılan herkese teşekkür ediyorum. Sizlerle bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ederken görevleriniz başında ve hâlihazırda yapmış olduğunuz hizmetleriniz için teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

 

Program duanın okunmasının ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Bu haber toplam 93 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız