28 Ekim 2022 Cuma Saat: 09:46

BAŞKAN TAVLI, “29 EKİM, BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİNİ CANI PAHASINA VEREN MİLLETİN BAYRAMI”

Başkan Tavlı’nın 29 Ekim kutlama konuşması.
BAŞKAN TAVLI, “29 EKİM, BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİNİ CANI PAHASINA VEREN MİLLETİN BAYRAMI”
OSKİ
regaip kandili

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Türk Milleti bağımsızlık kavramının tüm dünyadaki sembolüdür. İmkânsızlıklar içinde dahi esareti kabul etmeyen milletimiz, tarihin her döneminde canı pahasına bağımsızlık için yaptığı mücadeleyi dosta, düşmana göstermiş ve bunu Cumhuriyet ile taçlandırmıştır” dedi.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , hemşerilerinin bayramını kutladı.

 

Başkan Tavlı, mesajında, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururu, heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

 

“SON ÖRNEK, 15 TEMMUZ’DUR”

Türk Milletinin tarihin hiçbir döneminde bağımsızlığından canı pahasına ödün vermediğini belirten Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Tarih boyunca yurduna yapılan işgalleri kabullenmeyen milletimiz, İstiklal Savaşı’nda kenetlenerek iradesini ortaya koymuştur. İmkânsızlıklar içinde de olsa milletimizin önceliği bağımsızlık olmuştur. İmkânsızlıklar içinde dahi esareti kabul etmeyen milletimiz, tarihin her döneminde canı pahasına bağımsızlık için yaptığı mücadeleyi dosta, düşmana göstermiştir. Milletimiz, donanım ve imkân bakımından kendinden üstün olan güçlerle karşı karşıya gelmekten korkmamıştır. Sarsılmaz imanıyla, vatanı için canını feda ederek öz yurdunda düşmana karşı tüm dünyayı kendine hayran bırakacak zaferlere imza atmıştır. Milletimiz, dün nasıl ki Anadolu’da ülkesine, milletine ve vatan topraklarına karşı yönelen tehditleri bertaraf ettiyse bugün de aynı kararlılıktadır. Bunun son örneği 15 Temmuz’dur. Milletimiz 15 Temmuz’da bir avuç çapulcuya canı pahasına geçit vermemiş, bağımsızlığını canından aziz bilmiştir. Türk milleti her türlü tehlikeyi ve tehdidi yok edebilecek güç ve kararlılıktadır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum.”

Bu haber toplam 88 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : tavlı, konuşma, kutlama, ünye, haber, 29Ekim

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız