2 Kasım 2022 Çarşamba Saat: 09:25

BİLGİ EVLERİ ÖĞRENCİLERİ GELECEĞE HAZIRLIYOR

Bilgi Evleri’nde eğitim alan öğrenciler uzay ve astronomi atölyesi ile matematik Müzesi’ni gezdi
BİLGİ EVLERİ ÖĞRENCİLERİ GELECEĞE HAZIRLIYOR
2. devre başlıyor

Bilgi Evleri’nde eğitim alan öğrenciler uzay ve astronomi atölyesi ile matematik Müzesi’ni gezdi

Ordu Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim alan öğrenciler aldıkları eğitimlerin yanı sıra katıldıkları etkinliklerle birçok alanda donanım kaza nıyor. Bilgi Evleri’nin düzenlediği etkinlik ile hem “Uzay ve Astronomi Atölyesi” hem de “Matematik Müzesi”ni gezen çocuklar, eğlenceli öğrenme metotları kaza nmanın yanı sıra keyifli bir gün geçirmenin de mutluluğunu yaşadı.

Öğrencilerin boş zamanlarını faydalı bir şekilde geçirmelerini sağlamak, ailelerin güvenle bırakabilecekleri vazgeçilmez ortamlar oluşturmak amacıyla Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde kurulan Bilgi Evleri faaliyetlerini sürdürüyor. Eğitim, öğretim ve eğlenceyi harmanlayan bir marka haline gelen Bilgi Evleri, eğitimsel içeriklerin yanı sıra yaptıkları etkinliklerle çocukların birçok alanda bilgilenmesini sağlıyor.

UZAY VE ASTRONOMİ ATÖLYESİ HEYECAN YAŞATTI

Bu doğrultuda etkinliklerini sürdüren Bilgi Evleri, öğrencilerin ekranlardan uzaklaşması, doğayla iç içe olabilmesi, yaşadıkları dünyada nelerin olduğunun farkına varabilmesi ve bilime karşı merak duygusunu arttırmak amacıyla kendi çatısı altında eğitim alan öğrencilere, Fatsa ilçesinde bulunan “Uzay ve Astronomi Atölyesi ve Nezaket Demircan Sanal Gerçeklik Atölyesi’ni” gezdirdi. 

Düzenlenen gezi etkinliğinde çocuklar, gezide evren ve uzay kavramlarını öğrenerek gökyüzünü tanıma imkânı buldu. Hayal dünyalarını geliştirerek yaşadığı dünyayı daha farklı gözle görmeyi ve bakmayı öğrendi. Evrene karşı oluşan bu merak, simülasyon ile üç boyutlu ve panoramik görüntü sistemiyle birleşince öğrencilerin de daha eğlenceli vakit geçirmelerine olanak sağladı. Sanal gerçeklik gözlüğünü takarak sanki uzayda yürüyormuşçasına yaptıkları gezi, bilimi yakından görüp anlamaları ve onu yaşayarak öğrenmeleri ise öğrenciler için farklı bir tecrübe oldu

ÖĞRENCİLER MATEMATİK MÜZESİNİ GEZDİ

Çocuklar öte yandan yine Fatsa ilçesinde bulunan “ Fatsa Matematik Müzesi’ni” ziyaret ederek matematiğe başka bir pencereden bakma fırsatı yakaladı. Öğrenciler bu ziyarette, matematik alanında farklı öğrenme metotları kaza nırken Uzay ve Astronomi Atölyesi’nde olduğu gibi keyifli bir gün yaşadılar.

Yapılan müze gezileri öğrencilerin müze gezme bilincini arttırırken astronomi ve matematik alanlarında da önemli bilgiler edinmelerini sağladı.

Bu haber toplam 53 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : eğitim, bilgi, öğrenci, fatsa

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız