11 Kasım 2022 Cuma Saat: 15:01

ÜNYE’DE 300 FİDANA CAN SUYU VERİLDİ

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü olması sebebiyle 81 ilde eş zamanlı ağaçlandırma projesi Ünyede’de gerçekleştirildi.
ÜNYE’DE 300 FİDANA CAN SUYU VERİLDİ
OSKİ
regaip kandili

Ünye’de 300 fidana can suyu verildi.

 

11 Kasım milli ağaçlandırma günü dolayısıyla Ünye Kaymakamlığı bünyesinde 300 fidan dikimi gerçekleştirildi.

 

Ünye Devlet Sahil yolu Çiloğlu petrol karşısında Ünye Kaymakamlığının öncülüğünde Ünye belediyesi Ünye Orman İşletme müdürlüğü, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Ünye esnaf sanatkarlar kredi ve kefaret kooperetifi, Ünye Fevzi Çakmak Ortaokulu, Bahçeşehir Koleji Ünye Kampüsü öğretmenleri ve öğrencileri Beşir Derneği Ünye temsilciliği katılımlarıyla 300 adet fidan toprağa dikilerek can suyu verildi.

 

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nün bu yılki teması, ‘Türkiye Yüzyılı’na Nefes’ olarak belirlendi. Ağaçlandırma sahasında gerçekleşen programa Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Orman İşletme Müdürü Ömer Akça, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , Ak Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, STK Başkanları, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

  Ünye Kaymakamı Ayhan Işık yaptığı konuşmada ;“11 Kasım’da Türkiye’nin her yerinde  olduğu gibi ilçemizde de Milli Ağaçlandırma Günü kutlanıyor. Kamu kurum personellerimiz ve öğrencilerimizle beraber Ünye ’ye hizmet etmek için genç fidanlarımızı toprakla buluşturuyoruz.” Dedi.

 

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı yaptığı konuşmada;“Cumhur Başkanlığımızın talimatlarıyla ülke genelindeki ağaçlandırma seferberliğiyle ilgili  faaliyetler içerisinde hem öğrencilerimizle hem de STK’larımızla başta öğrencilerimiz olma üzere, burada fidan dikim etkinliğini icra etmeye gayret ettik. Tabi bu bölgede daha önce dikmiş olduğumuz fidanlar vardı hepsi de tutmuş. Hem eksiklileri tamamladık, hem de açık olan yerlere fidan diktik. Gelecekte inşallah güzel bir mesire alanına dönüşmesinde bugünkü yapmış olduğumuz faaliyetle katkı sağlamı oluruz.” Dedi.

 

Bu haber toplam 74 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : ünye, ünyehaber, ağaçlandırma

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız