HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
15 Kasım 2022 Salı Saat: 13:52

ÜNYE DEVLET HASTANESİNDE 14 KASIM DÜNYA DİYABET GÜNÜ ETKİNLİK DÜZENLENDİ.

14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle Ünye Devlet Hastanesinde vatandaşlara yönelik diyabet hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için stant kuruldu.
ÜNYE DEVLET HASTANESİNDE 14 KASIM DÜNYA DİYABET GÜNÜ ETKİNLİK DÜZENLENDİ.

Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ahmet Ateş hastane bünyesinde faaliyet gösteren diyabet okulu önünde oluşturulan standı ziyaret ederek yapılan çalışmalara destek verildi.

Diyabet okulunda yaşamında zorluklar ile karşılaşan diyabet hastalarına gündelik sorunlarının çözümünde yardımcı olmak ve hastalıkları ile birlikte yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla eğitimler düzenlendiğini belirten üne devlet hastanesi başhekimi op. Dr. Ahmet ateş “diyabet(şeker hastalığı), dünyada ve ülkemizde çok sık görülen ve hayat boyu devam eden bir hastalıktır dengeli ve düzenli beslenme ve ayrıca egzersiz ile önlenebilir ya da geciktirilebilir. Diyabet eğitimi diyabetli bireylerin diyabeti, diyabetin yaşamları üzerindeki etkilerini ve davranışlarını nasıl değişeceklerini ayrıntılı bir şekilde kavramalarını sağlar. Eğitimin sürekliliği ve bilginin güncellenmesi gerekir. Eğitim, diyabet bakımının temel taşıdır. Bu sebeple Ünye Devlet Hastanesi olarak tüm diyabetlilere günlük bireysel eğitimlerinin yanında grup eğitimleri düzenliyoruz. Tüm diyabetlilere hastalıklarını nasıl yöneteceklerini tedavi yöntemlerini beslenme, egzersiz, psikolojik uyum süreci hastalığın neden olacağı komplikasyonları önlemeye yönelik gerekli bilgiler kullandıkları ilaçlar ve insülin uygulamaları vb. konularda rehber olmak amacıyla alanında uzman personelimizle gerekli bilgilendirmeleri sağlıyoruz.

Bu haber toplam 172 defa okunmuşturHaber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız