16 Kasım 2022 Çarşamba Saat: 09:03

BAŞKAN KARLIBEL’DEN REKABET KURULU İÇİN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Adil Levent Karlıbel, Rekabet Kurumunun Ferrero’ya soruşturma açılmasında meşaleyi yakan Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
BAŞKAN KARLIBEL’DEN REKABET KURULU İÇİN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR
2. devre başlıyor

Ordu TSO Başkanı Adil Levent Karlıbel’in yapmış olduğu yazılı açıklamada; “Fındık milli ürünümüzdür. Bu ürüne uzanan her türlü kirli elin karşısında olacağız. Ordu Büyükşehir Belediyesine yaktıkları ilk meşale için teşekkür ederiz.

Ülkemizin ticaret kanunları hükümlerince faaliyet gösteren yabancı menşeli firmaların fındık sektöründe tekel olma yolunda oldukları bir gerçektir. Söz konusu firmalar oluşturdukları dar çerçeveli satın alma ağları ile fındıkta üst barem belirlemişler ve altında satıştan doğan kar marjıyla haksız kaza nçlar elde etmektedirler. Çıkıntı tabir edilen malları piyasanın altında değerlerle el altından satmaları da piyasaya tarifsiz zararlar vermektedir.

Fındık Bölgemizin bizlerin yaşam kaynağıdır. Birkaç yabancı firmanın bu milli ürünü spekülatif amaçla ve pervasızca kullanmasına izin vermeyiz, vermeyeceğiz. Bu bağlamda Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Rekabet Kurumuna başvurusunu takdirle karşılıyor ve tüm üyelerimizi yürekten destekliyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Bu haber toplam 89 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : başkangüler, ordu, otso, başkankarlıbel, ünye

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız