ordu

HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
18 Kasım 2022 Cuma Saat: 16:57

CAMIN SERÜVENİ BU ATÖLYEDE ÖĞRETİLECEK

‘Sıcak Cam Stüdyosu’, Gülyalı ilçesi Çikolata Park içerisinde faaliyete başladı.
CAMIN SERÜVENİ BU ATÖLYEDE ÖĞRETİLECEK

Başkan Güler’in girişimleri ile Ordu ’ya kaza ndırılan bu stüdyoda cam ustaları, cam ile hayat bulacak eserlerin sürecini burada ziyaretçilere gösterecek, eğitim almak isteyenler için de cam ile tanışma etkinlikleri düzenlenecek. Cam ile tanışma süreci sonrası katılımcılara verilecek eğitimlerle cam sanatının incelikleri öğretilecek.

 

CAM ESERLERİ YAPILACAK

 

Camın baştan sona serüvenini öğrenmek isteyenlerin uğrak noktası olacak olan “Sıcak Cam Stüdyosu”nda cam ustası eşliğinde çelik çubuklarla sıcak ve akıcı halde fırından alınan cama özel malzemeler kullanarak şekil verilecek. Ustanın elinde şekillenmeye başlayan cam, sürecin sonunda cam ile hayat bulmuş eşsiz eserlere dönüştürülecek. Aynı zamanda yeni bir istihdam sağlayacak olan bu proje ile camın sanatsal olarak işlenerek imalatının gerçekleştirilip pazarlanması da sağlanacak.

 

CAM USTALARINI İZLEYEBİLME İMKÂNI SUNULACAK

 

Cam Stüdyosunu ziyaret edenler için de alana kurulan mini tribünlerle cam fırınlarını ve bu fırınları kullanarak cama hayat katan ustaları izleyebilme imkânı sunulacak. Aynı zamanda bu sanatı o anda denemek isteyenlere fırsat verilerek eğlenceli vakit geçirmeleri sağlanacak.

 

“HEM TURİSTLİK HEM DE TİCARİ ANLAMDA ŞEHRE FARKLI BİR BOYUT KAZA NDIRACAĞIZ”

 

Yeni hizmete giren Sıcak Cam Atölyesini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, buranın hem turistlik hem de ticari anlamda şehre farklı bir boyut kaza ndıracağını söyledi.

 

Ziyarette açıklamalarda bulunan Başkan Güler şunları söyledi:

 

“Ordu’ya Cam Sanat Atölyesini kaza ndırdık. Buradaki amacımız cam teknolojisi ile ilgili halkımızın yeni ürünler üreteceği, yeni iş sahası oluşturacağı bir alan oluşturmaktı. Burada değişik ürünler üreteceğiz. Cam üfleme sanatını öğreteceğiz. Sanat ve hediyelik eşya dünyasına yeni eserler kaza ndıracağız. Burası halkımız içinde çok çekici bir merkez olacak. Burada uzman arkadaşlarımız olacak ve yeni ürünler üretecekler. Bu ürünlerimizin bazılarını belediyemizin sanat galerisinde sergisini de yapıyoruz. Bu çalışma ile hem ticari boyut hem de turistlik boyut kaza nacağız. Bu bir sanat yarışması, üretim yarışması. Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu ’muza yeni eserler kaza ndırmaktan son derece mutluyuz.”

 

Öte yandan eğitimler yeterli kursiyer kontenjanın olması ile birlikte kısa süre içerisinde başlayacak.

Bu haber toplam 56 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : cam, sıcak, ünye, ordu, başkangüler, truzim

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız