ordu

HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
19 Kasım 2022 Cumartesi Saat: 10:08

ÜTSO OSB ŞANTİYE ALANINI ZİYARET ETTİ

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar ve üyeleri çalışmalarını sürdürdükleri yeni şantiye alanını ziyaret ederek Ünye OSB ile ilgili açıklamalarda bulundu.
ÜTSO OSB ŞANTİYE ALANINI ZİYARET ETTİ

Ünye OSB şantiye alanını ziyaret eden İrfan Akar ve üyelerinin ilk durağı Burak Tarım oldu. ÜTSO ekibini burada Burak Tarım Ürünleri ortakları Savaş Korkmaz ve Nevzat Köse karşıladı. Ziyarette Savaş Korkmaz yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verdi 2023 yılında fabrikanın hayata geçeceğini söyledi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası(ÜTSO) Başkanı İrfan Akar yaptığı konuşmada, “ Ünye OSB bir dolmuş hattı değil, alım satım konusu olamaz. Kimse şu fiyata aldım, bu fiyata satarım gibi bir hüküm yok.” dedi.

Burak Tarım Yönetim Kurulu üyesi Savaş Korkmaz, “Fabrikamız 3 bin 200 metrekare temele oturacak ve 7-8  bin ton fındık depolayabileceğiz. Fabrikamız akıllı fabrika olacak. Modern ve metal olacak. Yangın riski ortadan kalkacak. Bir fındık fabrikası günlük 150 ton fındık kırarken burada günlük 250-300 ton fındık kırıp işleyeceğiz. Burada ilk etapta fındık kırma ve kavurma yapacağız. Ama tabi ki önümüzdeki yıllarda günün şartlarına göre adımlar atacağız. Burada 100 kişi istihdam sağlayacak olup, 2023 yılında faaliyete geçecek.” dedi

Uslu fındığı ziyaret eden Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar ve yönetimi burada yürütülen çalışmalarda Uslu Fındık ailesine başarılar diledi. Üçüncü çalışma sahasını gezerek 650 kişi istihdam edecek olan RBK Tekstil oldu. Firma sorumlusu Akın Sakin Öztürk, fabrikanın kısa sürede tamamlayarak 2023 yılı mart ayında üretime geçmeyi hedeflediklerini söyledi 6 ay önce Ünye OSB’de ilk üretime başlayan NBS Yapı’yı ziyaret eden İrfan Akar ve ekibi, üretime devam eden NBS Yapı’yı tebrik edip başarılarının devamını diledi. İrfan Akar ve ekibinin OSB’deki son olarak Ünye OSB Altyapı Yüklenici Firması Delta İnşaat A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Güveni ziyaret etti. Ünye OSB’de gösterdikleri özveriden dolayı Cevat Güven’e teşekkür eden İrfan Akar, Ünye OSB’deki altyapı işleri ile çalışmaları karşılıklı olarak değerlendirdi. Ünye OSB Altyapı Yüklenici Firması Delta İnşaat A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Güven,  OSB’de işlerin olması gerektiğinden çok daha hızlı yürüdüğünü ve altyapı işlerinde sadece elektrik, su ve Telekomünikasyon altyapı işlerinin kaldığını ifade etti. Ünye OSB ile ilgili Ünye ’de güzel ve örnek bir sinerji ve uyum olduğunu belirten Güven, kendilerinin de buradan aldığı güçle,  altyapı projesi Bakanlık onayı gelmeden başladıklarını ve hızlı bir şekilde devam ettiklerini söyledi. Ziyarette, Ünye OSB’deki rant iddiaları ile ilgili konuşan Akar, “ Ünye OSB bir dolmuş hattı değil, alım satım konusu olamaz. Kimse şu fiyata aldım, bu fiyata satarım gibi bir hüküm yok. Burada altyapı bittikten sonra 1 yıl içinde inşaata başlama zorunluluğu, 2 yıl içinde imalata başlama zorunluluğu var. Bunu yerine getiremeyen firma ben burayı satıyorum lüksüne sahip değil. Ödediği parayı geri almak kaydı ile OSB yönetimine tekrar geri iade etmek zorunda. Burada firmalar tarafında bir heyecan var. Kimi dolgu işlerini yapıyor, bir firma üretime başladı, 3 firmanın inşaat çalışmaları devam ediyor. Kimi firmalar projelerini hazırlatıyor, bazı firmalar finans ve kredi çalışıyor.  Artık bu noktadan sonra bir sıkıntı veya problem olacağını düşünmüyorum. ”dedi.

Bu haber toplam 80 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : Ünye, ütso, osb, irfan, akar, cevat, güven

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız