ordu

HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
23 Kasım 2022 Çarşamba Saat: 11:21

AK PARTİ ÜNYE İLÇE BAŞKANI KENAN SELİM ARGAN’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
AK PARTİ ÜNYE İLÇE BAŞKANI KENAN SELİM ARGAN’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan mesajında: “Güçlü toplum, güçlü Türkiye hedefimize ancak nitelikli bir nesil, özgün ve milli bir eğitim-öğretim politikası ile ulaşabileceğimizi biliyoruz. İlk emri “oku” olan bir medeniyetin mensupları olarak bizim için, öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunmaktadır. Öğretmenlik mesleği sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı geleceğe hazırlama mesleğidir. 2023 hedeflerimiz ve Türkiye Yüzyılı vizyonumuza bizleri taşıyacak olan gücümüz, tarihini bilen, medeniyet değerlerini özümsemiş, dinamik, açık fikirli, üretken, bilgi ve sorumluluk sahibi nesillerdir. Öğretmenlerimiz, çocuk ve gençlerimizin geleceğe hazırlanmasında üstlendikleri sorumluluklarla yarınlarımızı inşa etmektedir.

 

Bizler ‘beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi’ emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz. AK Parti olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde son 20 yılda eğitim-öğretimi en öncelikli gündem maddemiz haline getirdik. Derslik sayılarımızın artırılmasından öğretmen atamalarına, müfredatın geliştirilmesinden ücretsiz ders kitaplarına kadar, eğitim alanında tarihi nitelikte pek çok reformu hayata geçirmiş bulunuyoruz.

Ülkemizin her köşesinde fedakârca çalışan, mesleklerini sevgiyle icra eden öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır. Gönüllerimizde müstesna bir yere sahip olan öğretmenlerimize hepimiz özellikle şükranlarımızı sunuyoruz. Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Başta görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimiz olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Bu haber toplam 48 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : başkanargan, ünye, akparti, haber, öğretmen, mesaj

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız