HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
23 Kasım 2022 Çarşamba Saat: 14:23

Vali Sayın Tuncay Sonel’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Dünyanın en kutsal ve en önemli mesleklerinden biri olan öğretmenlik; emek, sabır, fedakârlık ve hoşgörünün en yüksek manada sergilendiği yüce bir görevdir. Bu onurlu ve kutsal mesleği yapan öğretmenler, cehaletle savaşın en keskin k
Vali Sayın Tuncay Sonel’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Ülkesinin geleceğini sağlam temeller üzerinde inşa etmek isteyen milletlerin, milli şuura sahip nesiller yetiştirmek için büyük bir çaba gösterdiğine şahit oluyoruz. Ailesine, milletine ve bu aziz milletin onurlu bir bireyi olarak kendisine karşı sorumluluk duyan, erdemli bir yaşamı her şeyden üstün tutan genç nesillerin yetişmesinde başrolü oynayan kişiler şüphesiz öğretmenlerimizdir.

 

Öğretmen, sadece bilgiyi çocuklarımıza aktaran kişi değildir. Öğretmen, aynı zamanda onlara hayatı ve anlamını öğreten mütefekkirdir. Öğretmen, öğrencilerini geleceğe hazırlarken onların kişiliklerini ellerinde şekillendiren sanatkardır.

 

Sevgili Öğretmenlerimiz; ülkemizin her köşesinde çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden hiçbir zaman taviz vermediğinizden ve yetiştirdiğiniz her öğrenciye bu bilinçle yaklaştığınızdan hiç şüphem yok. Tutuşturduğunuz eğitim meşalesi ile dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceksiniz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu kutsal görevi yerine getirirken şehit düşen ve hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor; sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere yol gösteren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Bu haber toplam 138 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : 24kasım, öğretmenlergünü, ünye, ünyehaber

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız