25 Kasım 2022 Cuma Saat: 13:10

BÜYÜKŞEHİR’DEN ORDU’YA YENİ TESİS

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in öncülüğünde tarım ve hayvancılık alanında nitelikli projeler hayata geçmeye devam ediyor.
BÜYÜKŞEHİR’DEN ORDU’YA YENİ TESİS
OSKİ
regaip kandili

 Tarıma kaza ndırılan arazilerin miktarı giderek yükselirken, hayvancılık alanındaki gelişmelere her geçen gün yenisi ekleniyor. Mesudiye’de Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi kurulmasını sağlayan, yine Mesudiye ilçesinde Hayvan Kiralama Merkezi’ni sektöre kaza ndıran Büyükşehir Belediyesi son olarak Kabadüz ilçesinde ‘Büyükbaş Sığır Besi Yetiştiriciliği Tesisi’ni Ordu ’ya kaza ndırdı.

Kabadüz ilçesi Yokuşdibi Mahallesi’nde âtıl durumda bulunan alanda “Büyükbaş Sığır Besi Yetiştiriciliği Tesisi” kuran Ordu Büyükşehir Belediyesi kentin tarım ve hayvancılığına yön verecek bir projeyi daha hizmete kaza ndırdı. Kurulan bu tesisle birlikte kalkınmaya öncülük edilirken bölge halkına ucuz, sağlıklı ve güvenli et ve et ürünlerinin satışı yapılması sağlanacak.

UCUZA, SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ET VE ET ÜRÜNLERİ SATIŞI YAPILACAK

Bölgede tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi adına çalışmaları sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, Başkan Güler’in öncülüğünde Kabadüz ilçesi Yokuşdibi Mahallesi’nde bulunan âtıl alanda Büyükbaş Sığır Besi Yetiştiriciliği Tesisi’ni hayata geçirdi.

Son teknoloji ile Ordu ’nun en modern besi alanlarından birisi olacak olan tesis, yaklaşık 200 büyükbaş hayvana ev sahipliği yapacak. Ortalama 7 ile 12 aylık alınan büyükbaş hayvanların 6 ile 8 aylık sürelerde organik ürünlerle beslenerek kaliteli ve sağlıklı bir ete sahip olması sağlanacak. Bu anlamda bölge halkına ucuz, sağlıklı ve güvenli et ve et ürünlerinin satışı yapılacak.

Öte yandan tamamen otomatik sistem ile kurulan besi çiftliğinde sıfır atık yaklaşımı uygulanacak.

“BURASI ORDU ’NUN İLK EN MODERN ÇİFTLİĞİ”

Son teknoloji ile kurulan Büyükbaş Sığır Besi Yetiştiriciliği Tesisi’nde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, tesisin bölge tarım ve hayvancılığının gelişimi ve artırılmasına büyük ölçüde katkı vereceğini söyledi.

Başkan Güler konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Bölge tarımının ve hayvancılığının gelişimine ve artırılmasına büyük katkı verecek olan tesisimizin ilçemize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Burası Ordu ’nun ilk ve en modern çiftliği. Burada hayvan besiciliği yapacağız. Burada faaliyete 150 baş hayvan ile başlayacağız. Böylelikle Ordu ’da tarıma, hayvancılığa ağırlık verdiğimizi göstermek istiyoruz. Buradaki amacımız halkımızı yönlendirmek. Bunun için de örnek çiftlikler 

Bu haber toplam 90 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : ünye, haber, mehmet, hilmi, güler, tesis

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız