25 Kasım 2022 Cuma Saat: 17:34

ÜNYE’Lİ GENÇ AŞÇI DÜNYA 1.CİSİ

Ünye’li genç aşçı Emre Yaşar İstanbul’da düzenlenen yarışmada Dünya birincisi oldu.
ÜNYE’Lİ GENÇ AŞÇI DÜNYA 1.CİSİ
OSKİ
regaip kandili

8. dünya helal zirvesi ve 9.(İİT) helal expo fuarı kapsamında düzenlenen uluslararası genç aşçılar şampiyonasında farkı kategorilerde 1000 kişinin üzerinde yarışan genç aşçılardan Emre Yaşar 1. oldu.

Genç aşçılar 8. Dünya helal zirvesi ve 9. İslam iş birliği teşkilatı (İİT) uluslararası aşçılar şampiyonasında ter döktü 1000 ‘in üzerinde yarışan genç aşçılar yemek ve pastacılık alanlarında gerçekleşen farklı kategorilerde hünerlerini sağladı.

Helal expo fuarında gerçekleşen yarışma İstanbul’da gerçekleşti. Yarışmaya 57 ülke katıldı ustalar birliği kategorisinde ise 37 kişi vardı. Pastacı (tatlı tabağı) kategorisinde yarışan Emre Yaşar daha önceden İzmir’de düzenlenen yarışmayı 1.likle temsil etti.

Emre yaşar2ın dünye 1. liği haber i tüm türkiyede sevinçle yaşanırken ünye'de de ailesi ve sevenleri tarafından mutlulukla karşılandı.

İstanbul fuar merkezi Turizm Otelcilik okuyan Emre Yaşar Nişantaşı Gastronomi bölümünden mezun olmuştur.  Akademisini Acun Medya ’da tamamlamıştır.

Ünye’li Emre Yaşar daha önce Antalya’da düzenlenen uluslararası Gastro Pastry yarışmasında 2.oldu.

Üçüncü ve en önemli birinciliği olduğunu belirten Emre Yaşar bu sonuçla Dünya Finaline katılmaya hak kaza ndığı için çok mutlu olduğunu belirterek ‘’  buralara gelmek için çok çabaladım , hedefim kıtalar arası ilerlemek. Bu yolda emeği geçen bütün şeflerime teşekkür ederim’’ dedi.

Bu haber toplam 1.166 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : emre, yaşar, ünye, dünya, birincisi, aşçı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız